reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Sandero

Duster’a destek olabilir mi? Dacia Sandero için performans odaklı konsept

Bağımsız bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen Dacia Sandero R.S. projesi, Romanyalı marka için keyifli bir ihtimal olabilir.

Renault tasarım şefi Laurens van den Acker’in geçtiğimiz günlerde Autocar’a verdiği röportaj sırasında, Duster‘ın Dacia için ne denli önemli olduğu vurgusu yapılmıştı. Bunu Ford Mustang ile benzeştirerek dile getiren Acker, belki de markanın ileriki vadede Duster ile yarışabilecek nitelikte bir model daha çıkarması gerektiğini vurguluyordu bizlere. Satış rakamları bazında bunu elde etmek adına farklı yollara giden Romanya merkezli üretici için belki de doğru adres performans odaklı bir hatcback olabilir. Şimdilik böyle bir girişimle ilgili herhangi bir bilgi yer almasa da, bazı bağımsız tasarımcıların ortaya koyduğu olağan dışı işlerin akılları karıştırmak konusunda fazlasıyla başarılı olduğunu da söylemeden geçemiyoruz. Daha önceden de sizlerle çalışmalarını paylaştığımız Kleber Silva, bu kez Dacia Sandero üzerinden hayata geçirdiği R.S. versiyonuyla dikkatleri üzerine çekme amacında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault’dan detaylar

İçerisinde bulunduğu Renault grubunun motor sporları felsefesinden faydalanmak konusunda şu ana kadar bir girişim yapmayan Dacia, bunu en azından bir tasarım oyunu olarak da deneyebilir. Nitekim baktığımızda Megane ve Clio R.S. modellerinin özgün parçalarının entegre edildiği Sandero projesinin dikkat çekme potansiyelini de göz ardı edemiyoruz. Kullanılan jant seri, tamponlarla aracı saran gövde kiti ve difüzör gibi parçalar her araçta olduğu gibi Sandero’da da fark edilebilir bir kimyasal reaksiyon başlatmış. Geriye yaslanıp düşündüğümüzde 130-140 beygir güç değerleri aralığında gezinen nispeten ulaşılabilir bir spor otomobil düşüncesi, ülkemizde var olan ilginin artmasına bir hayli katkı sağlayabilir. Siz de bu çalışmayla ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.