reklamı kapat

POPÜLER

Renault tasarım şefinden, Dacia Duster için Ford Mustang benzetmesi

Renault’nun önemli isimlerinden Laurens van den Acker, Dacia Duster ve Ford Mustang’in markaları için var olan önemine vurgu yaptı.

Fiyat/performans sınıfının belki de en popüler ismi konumunda olan Dacia Duster, LOG okuyucularının da yoğun ilgi gösterdiği bir otomobil. Yenilikleri ve kampanyalarıyla sürekli gündemde olmayı başaran aracı bu kadar ön plana çıkartan parçalarının başında arazi performansı geliyor. Kısa süre önce Mercedes kaynaklı 1,3 litrelik yeni motora kavuşmasıyla birlikte dikkatleri iyice üzerine toplayan Duster, şu günlerde keyifli bir açıklama ile gündemde. Renault’nun tasarım şefi Laurens van den Acker’in Autocar’a verdiği röportaj, otomobil tarihinin ikonu haline gelmiş Ford Mustang ile Duster’ı ortak kümede bir araya getiriyor. Bu ilk başta pek çok kişi için mantıksız gelse de, detaylara bakıldığında van den Acker’e hak vermeden edemiyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İsimler markalarının ötesinde

Elde ettiği satış rakamlarıyla markasının sadece kağıt üzerindeki amiral gemisi olmadığını kanıtlayan bir Duster olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Özellikle yeni jenerasyonunda yapılan ufak ama yerinde güncellemelere rağmen çok ciddi bir fiyat artışının olmaması da, kullanıcı cephesinden baktığımızda oldukça cezbedici. Tabi ki bu sonuçlar da yükselmekte olan satış grafiğinin devamlılığını ve Duster’ın Dacia markasının zaman zaman önüne geçmesine vesile oluyor. Aslında Laurens van den Acker’in de parmak bastığı ve Mustang benzetmesini yaptığı nokta tam olarak da burası. Açıklamalarında; “Duster için Dacia’nın Mustang’i diyebilirim. İlk başta tebessüm edebilirsiniz ama bu bir gerçek. Mustang Ford için ne ifade ediyorsa, Duster da Dacia için aynı anlama geliyor. Mustang ikon olmuş bir isim ve onun karakteri markasından kesinlikle daha güçlü.” diyen Acken, Duster’ın da Dacia için olmazsa olmaz bir model olduğuna vurgu yaptı. Siz de gerek Dacia Duster gerekse Laurens van den Acker’in yaptığı açıklamalarla ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak paylaşabilirsiniz.