reklamı kapat

POPÜLER

Dacia

Dacia elektrik geleceği için Renault cephesinden önemli açıklama

Daralan emisyon standartlarından ötürü bir süredir elektrikleşmeyle ilgili beklentilerin odağında olan Dacia, Renault teknolojisi ile yarışta varlık gösterecek.

Fiyat/performans sınıfında modelleri kullanıcılarla buluşturma stratejisiyle adından söz ettiren Dacia şu sıralar gelecek için zorlu süreç içerisinde. Romanya merkezli markanın kendisini öne çıkartan bu özelliğini kuyabilme çabasını kapsayan bu zorlu sürecin temel sebebi ise daralan emisyon standartları. Artık hibrit ve elektrikleşmenin de zaruri bir hal aldığı çözüm silsilesi içerisinde, otomobillerin fiyat artışı da beraberinde geliyor. Sürecin sağlıklı olarak ilerleyebilmesi için çalışan markanın en büyük destekçisi Renault olacak. Tam elektrik için önlerinde zaman olan Dacia‘nın geçiş sürecini ise kademli ve sorunsuz şekilde hibrit üzerinden yapması gündemde.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia markası kısa sürede elektrikleşmeye dahil olacak

Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Renault Avrupa Sorumlusu Philippe Buros, Dacia’nın yakında Renault’dan yansıyan teknolojiyi kullanarak elektrikli bir marka olacağını söyledi. Buros açıklamasının devamında; “Dacia, Renault’nun elektrifikasyon açısından sahip olduğu her şeyi alacak, çünkü markayı tam elektrikli otomobillerin yanı sıra hibritle de desteklemek gerekiyor. Dacia’nın bugün elektrik olmadığı doğru, ancak Avrupa’da da elektrik olmayan birçok marka var.” diyerek adımların atılacağının da garantisini verdi. Önümüzdeki 2-3 yıllık süreç içerisinde Duster başta olmak üzere elektrikleştirilmiş modellerle karşımızda olacak markanın üretim planlaması da bu noktada oldukça önemli. Duster merkezli olarak atılmasını beklediğimiz bu adımların Sandero için de gecikmeden atılmasını bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Duster geleceği için ilginç konsept