reklamı kapat

POPÜLER

Dacia elektrikli otomobil

Dacia elektrikli otomobil modeli Renault planında göründü

2019 yılı değerlendirme planı içerisinde kısa vadeli ürün gamı çeşitliliğini açıklayan Renault, dolaylı olarak Dacia elektrikli otomobil projesi için de tarih vermiş oldu.

Emisyon standartlarında yapılan kemer sıkma politikalarından ötürü kısa süre içerisinde hibrit motor entegrasyonuyla karşımıza çıkmasını beklediğimiz Dacia’nın ilk tam elektrikli otomobil modeli için de ayrı bir beklentimiz söz konusu. İçerisinde bulunduğu Renault grubunun Clio, Captur ve Megane ile oynadığı hibrit kartıyla sürecin hızlanmasını beklerken, Romanyalı marka için nihayet ilk ışık da belirdi. Renault’nun 2019 yılını değerlendirdiği organizasyon kapsamında gösterimi yaptığı yeni nesil yol haritasında karşımıza çıkan Dacia elektrikli otomobil projesi için tanıtım ve satış süreci de takvimde kendisine yer buluyor. 2021-2022 olarak belirlenen tarihin dışında modelin ne olacağıysa şimdilik örtülerin altındaki cevaplardan.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia elektrikli otomobil için olasılıklar

Renault’nun sunumunda örtülerin altında karşımıza çıkan Dacia’nın ilk elektrikli modeli için elimizde net bir rakamsal veri olmayabilir. Söz konusu bir ortaklık olduğu için Renault içerisindeki bazı temel dinamikler üzerinden beklentileri değerlendirmek şu anda yapılabilecekler arasında. Geçtiğimiz yıl içerisinde Zoe‘nin yeni versiyonunu karşımıza çıkaran Fransız üretici, menzil noktasında 395 kilometreye merhaba demişti. Eğer Dacia bir binek modelle karşımıza çıkarsa buradaki temel beklenti Zoe üzerinden şekillenebilir. Pek çok kişi gibi bizim de olasılıklar arasında yüzdesini daha fazla gördüğümüz kompakt SUV seçeneği ise, Kwid‘e odaklanmamıza neden oluyor. Uzak Doğu’da K-ZE adıyla satışta olan bu modelde kullanılan altyapı 250 kilometrelik menzil, 44 beygir güç ve 119 Nm tork gibi rakamsal verilere olanak tanıyor. 8.700 dolarlık yurt dışı fiyatıyla da cezbedici olan modelin, Dacia’nın kimliği için de oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bu yılın sonlarında doğru daha net detaylarını görmeyi beklediğimiz modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

2020 Renalt Captur tanıtıldı! İşte bilmeniz gerekenler