reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Dacia Duster Mercedes motoru

Dacia Duster için “Mercedes motoru” müjdesi

Dacia Duster ve Mercedes motoru; aynı cümlede kulağa nasıl geliyor? Renault-Nissan-Daimler ortaklığı, ilk olarak Mercedes’te görmeye başladığımız makineyi şimdi de Dacia Duster modellerine getirecek.

Advertisement

Yeni jenerasyonuyla birlikte sınıfının en çok tercih edilen modeli olma konusunda yoluna devam eden Dacia Duster, 2018 ile birlikte önemli güncelleştirmeler aldı. İlk olarak 1,5 litrelik dizel motorunda performans iyileştirmelerine gidilen popüler isme şimdi de kullanıcıların dikkatini çekecek yeni bir motor seçeneği geliyor. Renault-Nissan grubunda kademeli olarak Kadjar ve Qashqai’de göreceğimiz bu motor, Mercedes-Daimler ortaklığıyla geliştirilmesinden ötürü fazlasıyla merak ediliyor. 1,3 litrelik hacmiyle Duster ailesine de katılmasıyla birlikte en uygun gövdeyi de üzerinden taşıyacak olması işin maddi boyutundaki temel etmenlerden birisi olacak. Tabi ki işin içerisinde daha verimli tüketim ve karbon salınım değerleri de var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik veriler

Renault ve Nissan örneklerinden hatırlayabileceğimiz gibi, Dacia Duster’da da bu motoru iki farklı versiyon üzerinden satın alabileceğiz. Giriş seviyesinde 130 PS güç ve 240 Nm tork ile gelen 1,3 litrelik makine en üst paketinde ise 150 PS güç ve 250 Nm tork üretecek. Beraberinde getireceği performans rakamlarının henüz paylaşılmadığı versiyona sahip olmak isteyenler için de sipariş uygulaması kısa süre içerisinde başlatılacak. Markadan gelen açıklama, pazara göre değişmekle birlikte ilk teslimatların 2019 ortasında yapılacağına işaret ediyor. Şimdilik fiyatıyla ilgili net bir bilginin paylaşılmadığı Dacia Duster yurt dışında 20.000 dolar seviyelerinde başlangıç etiketine sahip olması bekleniyor.