reklamı kapat

POPÜLER

2021 Dacia Sandero Stepway

Beklenen değişim gerçekleşti; karşınızda 2021 Dacia Sandero ailesi

Bu ay içerisinde resmi tanıtım etkinliği gerçekleştirilecek olan 2021 Dacia Sandero ve Logan için ilk resmi görseller paylaşıldı.

Renault Grubunun yükselen yıldızı olarak her geçen yıl ivmesini korumayı başaran Dacia, bunun ödülünü daha fazla yatırımla aldı. Marka içerisinde alınan kararın ardından Romanya merkezli üreticinin hibrit başta olmak üzere araçlarındaki tüm dinamiklerin radikal oranda ileriye taşınması için adımlar atılacağını geçtiğimiz süreçte sizlerle paylaşmıştık. Bugün ilk resmi detayları paylaşılan 2021 Dacia Sandero ailesi, önceki süreçte alınan bu kararın asfalta ilk yansıması olarak karşımızda duruyor. Sandero Stepway ve Logan modelleri de içerisine alan detaylarda, araçların dış tasarım dinamiklerinde elde ettikleri modern karakter şimdiden ilgi çekmeyi başardı.

2021 Dacia Sandero Stepway yine en iddialı seçenek konumunda

2021 model yılıyla birlikte artık üçüncü nesline kavuşacak olan Sandero ailesi, Türkiye pazarında da büyük ilgi görüyor. Özellikle Stepway’in bu noktada zirvede olduğunu söylemek mümkün. Hayata geçirilen yeni tasarım dili de başarıyı yeni bir noktaya taşıma potansiyeline sahip. Ön bölümde “Y” şeklinde işlenmiş LED gündüz farları ve yeni ızgara güzel bir karakter bileşimi sunuyor. Sandero’nun önceki nesline göre daha oval çizgilere sahip olduğunu da görebiliyoruz. Yapılan değişikliklerde daha alçak bir tavan çizgisi de kullanıcıları bekliyor olacak. Sandero Stepway cephesinde de, crossover dinamiklerine özgü olarak tampon ve diğer gövde farklılıkları yeni bir boyut kazanıyor. Logan da Sandero üzerinden gördüğümüz aynı tasarım değişikliklerinden nasibini alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia, yeni Sandero model ailesinin donanımı hakkında henüz hiçbir şey açıklamış değil. Motor dinamiklerinin de içerisinde bulunduğu bu bilinmezlik ise 29 Eylül itibarıyla son bulacak. Önceki süreçten var olan detaylar üzerinden ise kokpitte de önemli revizyonların bizi beklediğini söyleyebiliriz. Renault’nun CMF-B mimarisi üzerine geliştirilecek olan araçlar, bu sayde benzinli ve dizel seçeneklerine ek olarak elektrikli motorlarla uyumlu olacak.