reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Sandero

Dacia Sandero için yapılmış fütüristik konsepte yakından bakın

Bağımsız bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen Dacia Sandero konsept tasarım projesi, elektrik geleceğindeki modern çizgilere sahip.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan Türkiye pazarı satış rakamlarında pek çok markanın önemli oranda düşüşe geçtiğine şahit olduk. Artan fiyatlar sonucunda kullanıcıların tercih ettiği bazı isimler ise bu sıkıntılı dönemde nispeten tebessüm edebilecek seviyede. Bu markalar arasında yer alan Renault ve Dacia ikilisi, fiyat/performans bazında kullanıcılarla buluşturduğu otomobillerle ilgi görmeye devam ediyor. Aynı grup içerisinde yer alan bu isimler, yer aldıkları pazarlarla model isimlerini değiştirme politikasına gidiyor. Dacia Sandero olarak ülkemizde satılan modeli, başka bir pazarda Renault Sandero olarak görebiliyoruz. Bağımsız tasarımcı Luiz Dias tarafından Renault Sandero olarak tasarlanan, lakin bizim Dacia Sandero olarak da nitelendirebileceğimiz konsept tasarımda ilgi çekici çizgilere şahit oluyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bağımsız gözden Dacia Sandero gelecek vizyonu

Dias’ın detaylarını paylaştığı projenin satır başlarında, Sandero’nun 2025 yılındaki jenerasyon çizgilerinin hayal edildiğin görüyoruz. Olduköa güçlü ve yekpare bir tasarım dilinin kullanıldığı projedede, ışıklandırılmış marka logosu ve C formlu LED farların ön bölümdeki karakteri sağladığı söylenebilir. Nitekim bu yapının benzerlerini Renault tarafından hayata geçirilen konsept projelerde de görmüştük. Arka tarafta uygulanan LED stop yapısının her iki taraftan yine marka logosunda birleşiyor olması da, pek çok kişinin hoşuna gidecek bir yapıyı barındırıyor. Dacia geleceğini bir gün bu noktada görüp görmeyeceğimiz henüz net olmasada, bu karakterin gerçeğe dönüşmeyi bekleyenler listemizde yer almaması için hiçbir sebep yok. Bekleyip hep beraber göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Dacia Duster çarpışma testi