reklamı kapat

POPÜLER

iPhone saklama alanı, iPhone saklama alanı bilgisi, saklama alanı

iPhone saklama alanı bilgisi görüntüleme [Nasıl yapılır?]

iPhone ayarlarında cihazınızın saklama alanıyla alakalı detaylı bilgiler veren oldukça yararlı bir bölüm bulunuyor. Bu bölüm yardımıyla iPhone saklama alanı bilgisi detaylarına erişebilmek ve saklama alanını yönetebilmek mümkün.

iPhone modelleri ne yazık ki kullanıcılarına microSD kart desteği sunmuyor. Her ne kadar Apple, artık 16 GB gibi düşük saklama alanına sahip cihazlar üretmese de, bulut hizmetlerine ayrıca bütçe ayırmak istemeyen kullanıcıların mevcut saklama alanını dikkatli kullanması gerekiyor. Yüksek saklama alanına sahip iPhone’larda da detaylı saklama alanı bilgisini görüntüleyebilmek, çoğu zaman uygulamaların gerekli veya gereksiz olduğu konusunda kullanıcıları bilgilendiriyor. Siz de iPhone’unuzun içinde hangi uygulamalar ne kadar yer kaplıyor bilmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nasıl yapılır?

Öncelikle cihazınızın “Ayarlar” uygulamasını açıyorsunuz. Daha sonra sayfayı aşağı indirip “Genel” seçeneğine tıklıyorsunuz. En sonunda da karşınıza gelen ekrandan “iPhone Saklama Alanı” seçeneğine tıklayarak cihazınızdaki uygulamaların ne kadar yer kullandığını artık görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz karşınıza çıkan önerileri dikkate alarak cihazınızın saklama alanını artırabilirsiniz. Örneğin, kullanılmayan uygulamaları tek tıkla silebilir veya indirilen videolarınızı gözden geçirerek aralarından silmek istedikleriniz var mı diye bir bakabilirsiniz. Ya da sayfayı aşağı indirerek uygulamalara tek tek göz atabilir ve dilerseniz her uygulamanın kullandığı verileri tek  tek de silebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Instagram Ad Etiketleri’ni kişiselleştirme ve paylaşma