reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 iPhone 13

iPhone 13 serisinden ekran ile alakalı hem iyi hem kötü haber

Apple, iPhone 12 modellerinden sonra iPhone 13 ailesi üzerinde çalışıyor. Yeni aile hakkında bu sefer ekran ile alakalı yeni bilgiler var.

2021 sonunda gelecek iPhone 13 modelleri en son kutularından bir Lightning / USB-C kablo da çıkmayabilir haberiyle gündeme olmuştu. Şimdi ise yeni ailenin sadece Pro modellerinde LTPO temelli 120 Hz ekran yer alacak bilgisi karşımızda yer alıyor. Bu elbette hem iyi hem kötü bir haber. İyi çünkü artık sonunda iPhone’lara da yüksek yenileme hızı geliyor. Bu sayede telefonlar hiç olmadığı kadar akıcı hale geliyor. Kötü çünkü daha geniş bir kitleye hitap eden olası adlarıyla 13 Mini ve 13 modelleri yine 60 Hz ekranda kalıyor. Kişilerin anlaşıldığı üzere 120 Hz için Apple tarafında en az 999 doları gözden çıkarması gerekiyor. Bu rakam Türkiye’de ise “şimdilik” 14.999 TL anlamına geliyor. 2021 sonunda bu rakamın kaç TL olacağını ise şimdiden öngörmek çok ama çok zor. Bu arada Pro modellerde her zaman açık ekran özelliği de olabilir bilgisi aktarılanlar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 serisi hakkında başka neler biliyoruz?

Jon Prosser’e göre iPhone 13’lerde 1 TB depolama alanı sunulacak. Apple şu an iPhone 12’lerde maksimum 256 GB, iPhone 12 Pro’larda ise 512 GB dahili depolama sunuyor. İşte bunun iPhone 13’ler ile beraber artık 1 TB’a çekileceği dikkat çeken en yeni bilgilerden oluyor. Ailenin Pro versiyonlarında ayrıca ultra geniş açı kamera F1.8 diyafram değerine sahip olacak ve 6 elementli lens yapısını kullanacak bilgisi de geliyor. Bu arada telefonlardan 13 Pro Max’te Samsung imzalı bir periskop kamera da yer alabilir.

İlgili Video