reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro Huawei

iPhone 13 ailesinden çentik boyutu ile alakalı güzel haber

Artık sık sık gündeme gelen iPhone 13 modelleri için yeni bilgiler var. Bu sefer spesifik olarak çentik gündemde yer alıyor. İşte detaylar;

2021 sonunda gelecek iPhone 13 ailesi geçtiğimiz haftalarda ilk olarak ekran konusunda gündem olmuştu. Kaynaklar sadece iPhone 13 Pro modellerinde LTPO temelli 120 Hz OLED ekran yer alacak bilgisini vermişti. En son ise telefonların ortak olarak LiDAR sensörüne sahip olacağı aktarıldı. Şimdi ise birçok kişiyi daha çok sevindirecek bir detay karşımızda. Eğer kaynaklar haklıysa yeni modellerin yani iPhone 13’lerin çentiği artık hatırı sayılır oranda daha ufak olacak. Bunun ufaltılan TrueDepth kamera sistemiyle mümkün olacağı belirtiliyor. Bu detay hem güzel hem de aslında bazıları için kötü sayılabilir. Çünkü kişiler çentiğin artık tamamen kaldırılmasını istiyor. Apple çentiği iPhone X’dan bu yana kullanıyor. Ancak 3D yüz tanıma için TrueDepth kamera sistemi şart ve alanın daralacak olması güzel sayılabilir. Bu arada telefonlara yeni nesil iPad Air gibi TouchID bekleyenlerin böyle bir beklentiye girmemesi gerekiyor. Çünkü “şimdilik” Apple’ın böyle bir planı bulunmuyor. Bu arada telefonların iPhone 12S olarak isimlendirilme ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 serisi hakkında başka neler biliyoruz?

Jon Prosser’e göre iPhone 13’lerde 1 TB depolama alanı sunulacak. Apple şu an iPhone 12’lerde maksimum 256 GB, iPhone 12 Pro’larda ise 512 GB dahili depolama sunuyor. İşte bunun iPhone 13’ler ile beraber artık 1 TB’a çekileceği dikkat çeken en yeni bilgilerden oluyor. Ailenin Pro versiyonlarında ayrıca ultra geniş açı kamera F1.8 diyafram değerine sahip olacak ve 6 elementli lens yapısını kullanacak bilgisi de geliyor. Bu arada telefonlardan 13 Pro Max’te Samsung imzalı bir periskop kamera da yer alabilir.

İlgili Video