reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro Huawei

Tüm iPhone 13 serisinde olacağı iddia edilen kamera özelliği

Artık sık sık gündeme gelen iPhone 13 modelleri için yeni bilgiler var. Bu sefer tüm aile için kamera konusunda bir detay var.

2021 sonunda gelecek iPhone 13 ailesi geçtiğimiz haftalarda hatırlarsınız ilk olarak ekran konusunda gündem olmuştu. Kaynaklar sadece iPhone 13 Pro modellerinde LTPO temelli 120 Hz OLED ekran yer alacak bilgisini vermişti. En son ise telefonların ortak olarak LiDAR sensörüne sahip olacağı aktarılmıştı. İşte tam da bu konuda, yani kamera tarafında bir detay daha var. Kaynaklar haklıysa iPhone 13’lerin hepsinde 2020’de iPhone 12 Pro Max’e özel kalan sensör tabanlı görüntü sabitleme özelliği olacak. Bu eğer ciddi olarak gerçekse gerçekten çok ama çok güzel görünüyor. Çünkü sensör temelli sabitleme titreşimlerin / sallantıları iyi şekilde kompanse edebiliyor. Bu sayede çok stabil videolar ve net fotoğraflar çekilebiliyor.

iPhone 13 serisi hakkında başka neler biliyoruz?

Jon Prosser’e göre iPhone 13’lerde 1 TB depolama alanı sunulacak. Apple şu an iPhone 12’lerde maksimum 256 GB, iPhone 12 Pro’larda ise 512 GB dahili depolama sunuyor. İşte bunun iPhone 13’ler ile beraber artık 1 TB’a çekileceği dikkat çeken en yeni bilgilerden oluyor. Ailenin Pro versiyonlarında ayrıca ultra geniş açı kamera F1.8 diyafram değerine sahip olacak ve 6 elementli lens yapısını kullanacak bilgisi de geliyor. Telefonlardan 13 Pro Max’te Samsung imzalı bir periskop kamera da yer alabilir detayı da halen gündemde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada iPhone 13’lerin çentiği yüksek ihtimalle hatırı sayılır oranda daha ufak olacak. Bunun ufaltılan TrueDepth kamera sistemiyle mümkün olacağı belirtiliyor. Bu detay hem güzel hem de aslında bazıları için kötü sayılabilir. Çünkü kişiler çentiğin artık tamamen kaldırılmasını istiyor. Hepsine ek olarak yeni seride ekrana entegre Touch ID de yer alabilir detayı ortaklıkta dolaşıyor. Ancak bu halen kesin değil.

İlgili Video