reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 mini

Apple’dan Face ID’nin olası yeni sürümü için patent

iPhone dünyasında Face ID’nin olası yeni sürümü için önemli bir patent ortaya çıkmış durumda. Apple sürece sıcaklığı da dahil etmek istiyor.

2021 sonunda gelecek iPhone 13 ya da 12s alesi, en son Bloomberg’in ekrana entegre Touch ID ile gelebilir haberiyle dikkat çekmişti. Hatırlarsınız daha önce de yeni modellerin çentiği artık hatırı sayılır oranda daha ufak olacak haberi ses getirmişti. Bunun ufaltılan TrueDepth kamera sistemiyle mümkün olacağı aktarılmıştı. 2021 iPhone’larda hem parmak izi okuma Touch ID hem de 3D yüz tanıma Face ID bir arada olabilir beklentisi bulunurken, Apple Face ID özelinde yeni bir patent aldı. Bu patentin merkezinde yüz tanıma yer alıyor ve teknoloji devi sürece yüzün ısı haritasını da dahil etmek istiyor. Yüz tanıma güvenliğini artırmak adına önemli görünen bu sistemin, her kişiye özel olan yüz ısı haritasını kullanacağı düşünülüyor. Ancak bunun için henüz sağlam kaynaklardan gelen bir bilgi bulunmuyor. Bunun yakında netleşmesi bekleniyor.

iphone face ID apple

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 iPhone serisi hakkında başka neler biliyoruz?

Jon Prosser’e göre 13’lerde ya da 12s’lerde 1 TB depolama alanı sunulacak. Apple şu an 12’lerde maksimum 256 GB, 12 Pro’larda ise 512 GB dahili depolama sunuyor. İşte bunun 2021 modelleri ile beraber artık 1 TB’a çekileceği dikkat çeken en yeni bilgilerden oluyor. Ailenin Pro versiyonlarında ayrıca ultra geniş açı kamera F1.8 diyafram değerine sahip olacak ve 6 elementli lens yapısını kullanacak bilgisi de geliyor. Bu arada telefonlardan 2021 Pro Max’te Samsung imzalı bir periskop kamera da yer alabilir.

Firmanın son modelleri