reklamı kapat

POPÜLER

Apple Touch ID Face ID

Geri adım mı geliyor? Gelecek iPhone’lar için dikkat çeken Touch ID gelişmesi

Teknoloji devi Apple, iPhone X ile iPhone dünyasından Touch ID‘yi kaldırdı. Ancak şirket sürece sadece Face ID ile devam etmeyecek gibi görünüyor.

Touch ID parmak izi okuma sistemine sahip son Apple telefonlar iPhone 8 ve 8 Plus modelleriydi. Bundan sonra çıkan telefonlar biliyorsunuz Face ID yüz tanıma sistemiyle geldi. Ancak halen parmak izini yüz tanımaya göre daha kullanışlı bulanlar bulunuyor. İşte bunlar için sevindirici bir haber var. Gelen bilgilere göre teknoloji devi gelecek iPhone modellerine Touch ID koymak için planlar yapıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere ekrana entegre olarak planlanan sensör için O-film, General Interface Solution ve TPK Holding firmalarıyla (Sensör geliştiriyorlar) görüşmeler yapıldığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu teknolojiyi yeni tasarım diline entegre edeceği belirtilen teknoloji devi, sürece yeni nesil çerçevesiz iPad’leri de dahil ediyor. Hatta ekrana entegre parmak izi sensörünün ilk olarak gelecek yıl çıkacak iPad modellerinde yer alacağı iddia ediliyor. O-film, GIS ve TPK Holding şirketlerinin Samsung Galaxy S10’da kullanılacak ultrasonik temelli ekrana entegre parmak izi sensörünün arkasında yer aldığı da söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gelecek iPhone modelleri çok merak ediliyor

Firmanın Touch ID ile beraber Face ID’yi kaldırıp kaldırmayacağı bilinmiyor. Çentiği kaldırma planı varsa Face ID’yi bir kalemde silmesi sürpriz olmaz denilen firma, bazı kaynaklara göre iki teknolojiyi bir araya da getirebilir. Bu ilginç detayların ve söylentilerin yakında daha net hale gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Akıllı telefonlara özel yüksek kaliteli lens