reklamı kapat

POPÜLER

KIA da geliyor; Hyundai’den pickup modeliyle ilgili önemli açıklamalar

04 Aralık 2018

Kısa süre önce aileye dahil olan başarılı tasarımcı Luc Donckerwolke, merakla beklenen Hyundai pickup projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Diğer rakiplere cevap verebilmek adına “N” adı verilen performans departmanının kurulması, elektrik dönüşümü ve son olarak Palisade ile SUV dünyasının en tepesinde yapılan hamle. Hyundai’nin iki yıl gibi kısa bir zaman zarfı içerisinde karşımıza çıkarttığı bu birbirinden önemli gelişmeler, markanın yükselişindeki son temel taşları olarak öne çıkıyor. Türkiye’deki kullanıcıların da bu gelişim konusunda artık daha belirgin tavırlar alması hiç şüphesiz Hyundai’nin satış rakamlarındaki başarısını da etkileyen noktalar arasında. Tüm bunların yanında Koreli üreticinin belki de en çok merak edileniyse 2015 yılından beridir kafaları kurcalayan pickup projesi. Santa Cruz adıyla Detroit Otomobil Fuarı’nda bir konsept olarak sergilenen araç, sahneye çıktığı ilk günden itibaren şimşekleri üzerine çekmeyi başardı. Gelen olumlu geri dönüşlere daha fazla kayıtsız kalamayan Hyundai’de bu Santa Cruz temelli bir pickup modelini seri üretime geçirme planını bu süreçte duyurmuştu. Kısa süre önce kamuflajlı olarak kameralara yakalanan modelle ilgili en son açıklamaysa, markanın yeni Tasarım Müdürü Luc Donckerwolke‘den geldi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tasarımda sona gelindi

Görevi 12 yıldır devam ettiren Peter Schreyer‘dan kısa süre önce devralan Donckerwolke, görünüşe göre ilk iş olarak bu projeye odaklanmış durumda. Aracın geliştirme sürecinde olduğunu dile getiren başarılı tasarımcı; “Benim açımdan tasarım sürecinin tamamlandığını söyleyebilirim. Şimdiyse üretim süreci için adımlar atılıyor. Mümkün olan en kısa sürede bu projeyi asfalta indireceğiz.” ifadelerini kullandı. Bu modelle birlikte Ford Ranger başta olmak üzere Amerika pazarını domine eden diğer önemli modellere rakip olmak isteyen Hyundai’yi, kardeş marka KIA’nın da takip edebileceği de ilk kez gündeme gelmiş durumda. KIA’nun daha çok Renault, FIAT ve Mercedes gibi Avrupa pazarında faaliyet gösteren araçlara yönelik bir modelle karşımıza çıkma ihtimalinden bahseden Donckerwolke, aracın gerek dış gerekse iç tasarımda kendine özgü farklılıklar barındıracağının da altını çiziyor. Önümüzdeki yıl içerisinde daha somut adımlarla netleşmesini beklediğimiz süreçle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yeni Hyundai Telluride