reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai’nin merakla beklenen pickup modeli testte yakalandı!

Önümüzdeki iki yıllık süre içerisinde oyuna dahil olması adına hazırlanan Hyundai pickup modeli kamuflajlı olarak asfalta indi.

İçerisinde Hyundai’nin olduğu değerlendirmelerimizi hemen hepsinde, Koreli üreticinin son yıllarda ciddi bir yükselişte olduğunu dile getirmeden edemiyoruz. Binek modellerinin ardından Kona‘nın da içerisinde bulunduğu SUV ailesinde de önemli değişimler yaparak karşımıza çıkan marka, eksik kaldığı tek noktayı da tamamlamak için çalışmalara başladı. Bu noktanın bir pickup modeli olduğunu artık net bir şekilde biliyoruz. Hyundai’nin 2015 yılında bu alanda Santa Cruz ile attığı adım büyük ses getirmişti. Nitekim geçtiğimiz nisan ayında sizlerle paylaştığımız haberle birlikte, olumlu geri dönüşler üzerinden bu modelin seri üretim sürecine dahil edildiğini öğrendik. 2020 yılı itibarıyla sokaklarda görmeyi beklediğimiz modelle elimizde açıklamalardan başka bir detay bulunmuyordu. Ta ki bugüne kadar.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Prototip yollarda

Herhangi bir tasarım detayını ifşa etmeyecek şekilde ağır bir kamuflaja sarılan modelin prototip versiyon üzerinden ilk şemasını değerlendirebiliyoruz. Ford Ranger başta olmak üzere sınıfta yer alan diğer modellerle baş edebilmesi adına geliştirilen aracın henüz isminin de netlik kazanmadığını belirtmek gerekiyor. Konsept versiyonda kullanılan Santa Cruz şimdilik kulağa hoş gelse de, resmi kararı duyana kadar temkinli davranmakta fayda var. Modelle ilgili dış basında dile getirilen bir diğer önemli detaysa yanına bir kardeşin de geleceği yönünde. Eğer iddialar doğruysa Santa Cruz olarak bildiğimiz bu model sadece Amerika pazarına sunulacak. Hemen ardından benzer altyapı detaylar üzerinden Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Avrupa pazarına ikinci oyuncu sürülecek. Bu yılın sonuna doğru sır perdesinin biraz daha aralanması muhtemel olan Hyundai pickup projesinde beklentilerin yüksek olduğunu belirtmeden geçmeyelim.