reklamı kapat

POPÜLER

2020 Hyundai Kona

Bekleyenler hesaba başlıyor; Hyundai Kona dizelin yurt dışı fiyatları göründü

Kısa süre içerisinde Türkiye fiyatlarında önemli artışlar gözlemlenen Hyundai Kona, Avrupa’da dizel versiyonuna kavuşmaya başladı.

Türkiye’deki macerası kısa süre önce başlayan ve geçtiğimiz ay itibarıyla bizim test konuğumuz olan Hyundai Kona‘nın, markası için ne kadar önemli bir ürün olduğuna değindik. Yepyeni bir platform üzerine kurulması ve tasarım hatları gereği Hyundai’nin geleceğini temsil etmesiyle bilinen Kona, meraklılarının hatırlayabileceği üzere elektrikli modeliyle de yurt dışında kullanıcılarla buluşuyor. Türkiye’deki altyapının oluşmasıyla birlikte Koreli üreticinin elektrikli versiyonu da getirme planlarının olduğu bu dönem içerisinde, Kona’ya sadece benzinli motorlar ile sahip olunabiliyor. 1.0 ve 1,6 litre hacimlerinde olan bu motorların yanına eklenecek olan dizel seçenek ise İngiltere’de yola çıkmaya hazır. Marka tarafından paylaşılan ilk resmi fiyatlarsa Türkiye pazarında Kona’nın dizel versiyonunu bekleyenlerin akıllarında bazı parçaların oturmasına da yardımcı olabilir.

2020 Hyundai Kona

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

4×4 olmayacak

Hyundai İngiltere tarafından paylaşılan ilk bilgilere göre dizel motorlu Kona’nın başlangıç seviyesindeki donanımla birlikte 19.750 sterlinlik etiket fiyatı olacak. SE donanım paketi, 116 PS güç üreten 1,6 litrelik motor ve 6 ileri manuel şanzımanı bir araya getirecek olan bu fiyat, elektrikli versiyondan yaklaşık 5.000 sterlin daha ucuz. Premium olarak isimlendirilen üst donanım paketi ve otomatik şanzıman gibi parçalar işin içerisine girdiğinde ise ücret yaklaşık 25.000 sterline kadar dayanabiliyor. Hyundai’nin Kona’nın dizel versiyonunda sadece önden çekiş altyapıyı sunacağını da altını çizerek belirtmek gerekiyor. Kona ülkemizde 1.0 litrelik benzinli motor ve 6 ileri manuel kombinasyonuyla 108.400 TL‘lik başlangıç fiyatıyla alıcı buluyor.