reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Kona N

Hyundai Kona N test sürecinde ilk kez görüntülendi

Önümüzdeki yılın önemli performans modellerinden birisi olmasını beklediğimiz Hyundai Kona N, prototip versiyonuyla kameralara yakalandı.

Asfalta çıktığı ilk günden itibaren farklı tasarım kimliğiyle fark yaratan Hyundai Kona, markanın ürün stratejisinde de kısa sürede önemli bir noktaya yerleşti. Halihazırda tam elektrikli olarak satışa sunulan birkaç Hyundai modelinden birisi olmasıyla akıllarımızda yer edinen Kona için sırada performans dinamiklerini göreceğimiz çok daha dişli bir versiyon daha var. Kurulum aşaması çok uzağa dayanmayan ve i30 ve Veloster modelleriyle kullanıcılarla buluşan N modellerinin üçüncüsü olarak bu kompakt crossover’ı karşımızda göreceğiz. Geliştirme süreci devam eden Hyundai Kona N, kameralara yakalanan ilk görüntüleri ve detayları üzerinden artık kendisini dahan net hissettirmeye başlayacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Kona N için masada beliren parçalar

Nürburgrin’de gerçekleştirilen dinamik testler sırasında kadraja giren Kona N için şu anda süreç prototip niteliğinde ilerliyor. Hal böyle olunda biz de görsellerle birlikte çok fazla değişmeyen bir tasarım dinamiği görüyoruz. Tanıtımla birlikte ise gövdesindeki hava girişleri, tamponları, egzoz sistemi ve spoilerı gibi temel noktalarının tamamında değişim olan bir otomobil göreceğiz. Kona N’in kaputunun altında ailenin diğer üyelerinde de karşımıza çıkan 2.0 litrelik makineyi görmeyi bekliyoruz. 250 PS‘lik bir güçle hizmet eden bu makine, bu modele özgü olarak bir seviye daha yukarı taşınabiliyor. Aslında doğrudan rakip olacağı Volkswagen T-Roc R’ın 300 beygir seviyelerinde olduğunu düşündüğümüzde bunun bir mecburiyet olduğunu da düşünüyoruz. Şasi, süspansiyon ve fren sistemi gibi altyapı mimarilerinde de değişimi beraberinde getirecek olan N versiyonunu önümüzdeki yılın ilk yarısı içerisinde satışta görebilme ihtimalimiz de masada görünenler arasında.

İlginizi çekebilir

Volkswagen T-Roc R

İLGİLİ HABERLER