reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona Electric üretiminde Avrupa hamlesi; işte detaylar

Son dönemlerin yükselen isimlerinden birisi olan Hyundai Kona Electric, artan talebin karşılanabilmesi adına Avrupa’daki tesislerde de üretilecek.

Geçtiğimiz günlerde elde ettiği dünya rekoruyla gündeme gelen Hyundai Kona Electric, markasının yeni dönemdeki merkez hamlelerinden birisi olmaya devam ediyor. Sıfır emisyonlu araçlara olan talebin artmasıyla beraber Avrupa’daki müşterileri için üretime ağırlık vermeye başlayan Koreli marka, mart ayından itibaren KONA Electric’i Çekya’daki Nosovice fabrikasında üretmeye başlayacak. Nosovice’deki fabrikasında 3.300 kişiyi barındıran Hyundai, bu kapasiteyle günde 1.500 adete yakın araç üretebiliyor. Fabrikada üretilen i30, Tucson ve KONA EV modelleriyle birlikte yıllık kapasite 350.000 adete ulaşması da dikkat çeken rakamlar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Kona Electric yükselen talebin merkezinde

Satışa çıktığı 2018 yılından bu yana Kona’nın elektrikli versiyonuna olan talep günden güne arttığını belirten resmi kaynaklar, Kore’deki fabrikasıyla eş zamanlı üretim yaparak araçların teslimat sürelerinde zaman tasarrufu elde etmek istiyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan markanın Avrupa Başkanı ve CEO’su Dong Woo Choi; “Kullanıcılarımız her zaman önceliğimizdir. Bu doğrultuda, elektrikli araçlarımıza karşı artan talebi karşılamak için stratejik planlarımıza ağırlık veriyoruz. Çünkü, Avrupalı tüketicilerin çevreye karşı sorumluluk bilinci sürekli olarak artıyor ve biz de EV’ler için bölge pazarını büyük bir potansiyel olarak görüyoruz. Vizyonumuz ve gelecekteki hedeflerimiz, mobilitedeki konumumuzu güçlendirerek liderliğe ulaşmak” ifadelerine yer verdi. Uzun menzilli elektrikli güç aktarma organlarına sahip, seri üretim ilk B-SUV olarak bilinen Kona, otomotiv dünyasında önemli bir adım olarak görülüyor. Hyundai Kona Electric detaylı teknik özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Tucson N Line