reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Kona Electric
Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona Electric için Türkiye fiyatları açıklandı

 - Güncelleme: 13 Eylül 2021 12:58

Dijital lansman sonrasında bugün itibarıyla resmen ürün gamındaki yerini alan Hyundai Kona Electric, iki farklı versiyon üzerinden Türkiye’deki satış macerasına başlıyor.

Autoshow 2021 kapsamında Türkiye lansmanını beklediğimiz önemli otomobillerden birisi olan Hyundai Kona Electric için geri sayım sona erdi. Dijital olarak düzenlenen etkinlikle birlikte resmi olarak Türkiye satış süreci başlayan elektrikli Kona’nın versiyon ve fiyatları da kesinlik kazanmış oldu. Hyundai Assan, iki farklı donanım ve motor seçeneğine sahip KONA Electric’i lansmana özel fiyatlarla satışa sunuyor. KONA Electric Progressive 100 kW seçeneğiyle 487.000 TL’lik etiket fiyatıyla ürün gamındaki yerini alıyor. Vergi diliminin kurbanı olan KONA Electric Progressive 150 kW ise 734.000 TL’lik düşündücü bir fiyatla satışa sunulacak.

Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona Electric özellikleri

Kona Electric, motor ve menzil olarak iki farklı alternatif ile tercih ediliyor. Makyajlı modelde 64 kWh bataryalı uzun menzilli versiyon, maksimum 204 PS (150 kW) güç üretiyor ve 7,6 saniyede 100 km/s hıza çıkabiliyor. Baz versiyon ise 39,2 kWh pil kapasitesine sahip. Bu motor da 136 PS (100 kW) üretiyor ve 9,9 saniyede 100 km/s hıza çıkabiliyor. Her iki güç aktarma organında 395 Nm tork tork değerinin standart olarak sunulduğunu görüyoruz. Segmentindeki en uzun sürüş menzillerinden birine sahip olan elektrikli Kona, tek şarjla 484 kilometre (WLTP-64 kWh pilli versiyon) yol gidebiliyor. Hızlı şarj desteğinin sunulduğu ailenin, 64kWh versiyonu yüzde 10’den yüzde 80 dolum seviyesine getirmek yaklaşık 47 dakika sürüyor. KONA EV, üç fazlı AC şarj istasyonlarında veya evdeki özel bir elektrik kabiniyle 45 dakika (yüzde 80 şarj) gibi kısa sürede şarj edilebiliyor. Ev tipi normal prizin şarj süresi ise ortalama 28-36 saat arası olarak veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai KONA Electric’i satın alan kullanıcılara ilk 5 bakım için bir ücret talep edilmeyecek olması önemli teşvikler arasında. Araçlarını ev veya iş yerlerinde şarj etmek isteyen kullanıcılar için wallbox (şarj ünitesi) de hediye eden Hyundai Assan, ayrıca 250 dk’lık e-şarj kartını da ücretsiz olarak veriyor. Üstün avantajlarına servis tarafında da devam eden Hyundai Assan, yüksek voltajlı bataryaları 8 yıl ya da 160.000 km’ye kadar garanti kapsamında bulunduruyor. KONA EV kullanıcıları, 1 yıl boyunca ücretsiz yol yardımı hizmetinden de faydalanabilecek.

İlgili video

Yeni Hyundai Tucson

İLGİLİ HABERLER