reklamı kapat

POPÜLER

Ford Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-E cephesinden NCAP başarısı

Ford Mustang Mach-E için Türkiye satış tarihi açıklandı

2021’in ilk çeyreği içerisinde Avrupa versiyonuyla karşımıza çıkarılan Ford Mustang Mach-E, 2022 yılında Türkiye’de satışa sunulacak önemli isimler arasındaki yerini aldı.

Kasım ayında global lansmanı yapılarak tüm dünyanın karşısına çıkarılan Ford Mustang Mach-E, markası içerisinde efsaneleşmiş bir ismin elektrik dünyasına geçişi için çok önemli bir görev üstleniyor. Amerika’da satışa sunulacak versiyonu sonrasında şubat ayı itibarıyla Avrupa versiyonu da tanıtılan ailenin Türkiye’deki satış planlaması da nihayet resmiyet kazandı. Bugün dijital olarak kapılarını açan Autoshow 2021 kapsamında Ford Türkiye’nin duyurduğu planlama kapsamında Mustang Mach-E’nin gelecek yılın son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacağı açıklandı. 2022 model yılıyla Türkiye pazarına geleceğini gördüğümüz ailenin versiyon bazındaki çeşitliliği de önümüzdeki süreçte fiyatlarla birlikte netlik kazanacak. Mustang Mach-E’nin günümüz itibarıyla Almanya’da 46.900 euroluk başlangıç fiyatıyla satışa sunulduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Ford Mustang Mach-E cephesinden NCAP başarısı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Mustang Mach E Avrupa versiyonuyla neler sunuyor?

Mustang Mach-E için Avrupa merkezli yapılan planlama gereği iki farklı batarya paketi ve üç farklı güç seçeneği geçtiğimiz süreçte duyurulmuştu. Giriş seviyesinde tek elektrik motoru ve arkadan itişli altyapıyla gelen model, 255 beygir ve 290 beygirlik güç değerleriyle yola çıkıyor. Her iki versiyonda da 415 Nm tork değeri sunan modelin bu versiyonundaki menzil seçenekleri sie 420 ile 540 kilometre aralığında değişiyor. Hızlı şarj desteği sayesinde 10 dakikalık şarjla 93 kilometre gidebilecek doluluğuna gelebilecek olan Mach-E’nin Avrupa pazarı odaklı olarak yapılan değişimleri konfor odağında. Süspansiyon, elektrikli direksiyon kutusu gibi sürüş dinamiklerinde yapılan hissedilir değişimler, aracı Amerikan versiyonundan ayırarak Avrupalı hale getiriyor. Ailenin farklı versiyonlara göre 1.993 kilogramdan başlayıp 2.218 kilograma kadar uzanan toplam ağırlık değerine sahip olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sürüş konforunun ön plana çıkarıldığı Mach-E’de “Ford Co-Pilot 360” ile sürüş deneyimi de teknolojik destek tarafında önemli. Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Dur-Kalk fonksiyonu, Şerit Takip Sistemi Trafik Levha Tanıma Sistemi gibi teknolojilerin yanı sıra 360 derece kamera, Aktif Park Sistemi, anahtarsız giriş ve çalıştırma gibi sürüşü bir üst katmana çıkartacak birçok özellik bulunuyor. Ford’un ilk kez Mach-E ile sunduğu dikey yerleştirilmiş 15.5″ dokunmatik bilgi ve eğlence ekranı, yepyeni SYNC4 bilgi eğlence sistemi ile birlikte yer alıyor. Bunlara ek olarak ilk defa Mach-E’de sunulacak özelliklerden birisi de tek pedaldan sürüş seçeneği. Bu özellik sayesinde sürücüler, aracın hızlanıp yavaşlamasını tek pedal üzerinden yönetebilecek ve özellikle dur-kalk trafikte sürüş konforunun keyfini çıkarabilecek.

İlgili video

Mustang Mach E