reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 13 etkinliği

İddia: “Apple, bir kasım etkinliği de yapacak ve odak iPad ile Mac’ler olacak”

Apple, 14 Eylül etkinliğinde karşımıza iPhone 13 serisi, Watch Series 7 ve AirPods 3 ile çıkacak. Evet iPad’ler başka etkinliğe kalmış olabilir.

Daha önce 14 Eylül etkinliğinde karşımıza yeni iPad’lerin de (Yeni mini ve normal model) çıkarılacağı aktarılıyordu. Ancak etkinlik sadece iPhone 13 serisi, Watch Series 7 ve AirPods 3 modelleri özel olacak gibi görünüyor.

Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman, Apple’ın yeni tasarıma sahip M1X’li MacBook Pro’ları, M1X’li yeni Mac mini’yi, olası başka yeni nesil Mac modelini ya da modelleri, yeni iPad mini’yi ve yeni nesil iPad’i kasım ayındaki etkinlikte tanıtacağını iddia ediyor.

Apple’a yönelik şirket içinde birçok duyum alan Gurman’ın böyle bir beklentisi bulunuyor. Biliyorsunuz kasım etkinliği daha önce de gündeme gelmişti. Bu açıdan Apple çiftli yapıyı kesin olarak kararlaştırmış gibi duruyor.

Pandemi nedeniyle Apple halen uzaktan dijital etkinlik yapıyor ve bu sayede kısa sürede iki farklı etkinliğin altında rahatlıkla kalkabilecek bir konumda bulunuyor. Bu durum ürünlerin gölgede kalmaması adına da firma için önemli ve mantıklı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil Apple MacBook Pro modelleri için birçok detay biliniyor

Apple M1X işlemcili 14 inç ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri yepyeni bir altyapı üzerine kuruluyor. Bildiğimiz kadarıyla 12,9 inç iPad Pro gibi Mini-LED ekrana sahip olacak yeni modeller ile tasarım güncellenecek ve dizüstülerin bünyesine HDMI ve SD kart yuvası gibi portlar konulacak. Ayrıca ürünlerde şarj için mıknatıs temelli yeni MagSafe de kullanılacak.

Modellerin performansı da yeni Apple Silikon işlemci özelinde yüksek olacak. Yukarıda da bahsettiğimiz M1X isimli yeni Apple Silikon işlemci, sekiz farklı yüksek performanslı çekirdeğe ve iki adet düşük seviye / verimlilik odaklı çekirdeğe sahip olacak.

Apple’ın yeni işlemcisi söylendiği kadarıyla 16 ya da 32 adet GPU çekirdeği ile özelleştirilebilecek. Yeni işlemci ile aynı zamanda modeller 64 GB’a kadar RAM ile de donatılabilecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın