reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 13 etkinliği

iPhone 13, Apple Watch Series 7, AirPods 3 ve M1X’li Mac’ler için son detaylar

Apple ve 14 Eylül etkinliği için artık son bilgiler verilmeye başlandı. İşte iPhone 13, Watch Series 7, AirPods 3 ve M1X’li Mac‘ler için son detaylar.

Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan Ming-Chi Kuo, bugün 14 Eylül akşamında kesin olarak bir AirPods 3 göreceğimiz aktardı. Fiyatının yerini alacağı modelden daha pahalı olacağı iddia edilen AirPods 3, AirPods Pro tarzı bir tasarımla yolda bulunuyor. Bu arada Kuo, AirPods 3’e rağmen AirPods 2’nin satışta kalacağını da belirtiyor.

Kuo ayrıca iPhone 13 ailesinde başlangıç depolamanın en az 128 GB olacağını belirtiyor. Apple’ın 13 Pro ve 13 Pro Max için en üstte 1 TB depolama sunacağı da bir kez daha dile getiriliyor. Ming-Chi Kuo ayrıca Apple Watch Series 7 akıllı saat için bir tedarik sorunu olmayacağını da aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, yeni nesil MacBook Pro modellerini 14 eylül etkinliğinde tanıtmayacak

Apple M1X işlemcili 14 inç ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri yepyeni bir altyapı üzerine kuruluyor. Bu ürünler için şimdiye kadar kasım etkinliğinde tanıtılacak bilgisi veriliyordu. Şimdi ise modellerin birkaç hafta içerisinde raflara çıkarılacağı söyleniyor.

Ürünler yüksek ihtimalle 14 Eylül akşamında tanıtılmayacak ancak kasım etkinliği olmadan raflara çıkarılabilir gibi de görünüyor. Bu durum gerçek çıkarsa birçok kişiyi oldukça memnun edecektir.

Bildiğimiz kadarıyla 12,9 inç iPad Pro gibi Mini-LED ekrana sahip olacak yeni modeller ile tasarım güncellenecek ve dizüstülerin bünyesine HDMI ve SD kart yuvası gibi portlar konulacak. Ayrıca ürünlerde şarj için mıknatıs temelli yeni MagSafe de kullanılacak.

Modellerin performansı da yeni Apple Silikon işlemci özelinde yüksek olacak. M1X isimli yeni Apple Silikon işlemci, sekiz farklı yüksek performanslı çekirdeğe ve iki adet düşük seviye / verimlilik odaklı çekirdeğe sahip olacak.

Apple’ın yeni işlemcisi söylendiği kadarıyla 16 ya da 32 adet GPU çekirdeği ile özelleştirilebilecek. Yeni işlemci ile aynı zamanda modeller 64 GB’a kadar RAM ile de donatılabilecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın