reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 13 etkinliği

Ekim ya da kasım ayında yapılacak Apple etkinliğinde beklenen tüm ürünler

Apple, 14 Eylül etkinliğinde karşımıza iPhone 13’ler, Watch Series 7 ve iPad’ler ile çıktı. Diğer yeni ürünler ise çok yakında;

Apple’a yönelik daha önce doğru bilgiler vermiş sağlam bir kaynağa göre bir sonraki Apple etkinliği ekim ya da kasım ayında olacak. Burada kasım ayı daha olası görünüyor.

Peki bu etkinlikte ne gelecek? Tahminlerin aksine Apple’ın AirPods 3′ü bu etkinliğe bıraktığı aktarılıyor. Yani bu önemli ürün bir basın bülteni ile lanse edilip pazara sunulmayacak, etkinlik kapsamında öne çıkarılacak.

Etkinlikte ayrıca iki tane Mac modeli olacak. Bunların 14 inç ve 16 inç ekranlı yeni nesil MacBook Pro olacağı bir kez daha belirtiliyor. Gerçekten yeni nesil Mac mini‘nin de düzenlenecek etkinlikte olacağı gelen bilgiler arasında.

Mac mini’nin bazı sorunlar yaşadığını belirten kaynak, buna rağmen Apple’ın ürünü etkinlikte tanıtma konusunda kararlı olduğunu belirtiyor. Yeni nesil ufak boyutlu Mac Pro ve 32 inç iMac modelleri ise artık kesin olarak 2022’ye kalmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil Apple MacBook Pro modelleri için birçok detay biliniyor

Apple M1X işlemcili 14 inç ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri yepyeni bir altyapı üzerine kuruluyor. Bildiğimiz kadarıyla 12,9 inç iPad Pro gibi Mini-LED ekrana sahip olacak yeni modeller ile tasarım güncellenecek ve dizüstülerin bünyesine HDMI ve SD kart yuvası gibi portlar konulacak. Ayrıca ürünlerde şarj için mıknatıs temelli yeni MagSafe de kullanılacak.

Modellerin performansı da yeni Apple Silikon işlemci özelinde yüksek olacak. Yukarıda da bahsettiğimiz M1X isimli yeni Apple Silikon işlemci, sekiz farklı yüksek performanslı çekirdeğe ve iki adet düşük seviye / verimlilik odaklı çekirdeğe sahip olacak.

Apple’ın yeni işlemcisi söylendiği kadarıyla 16 ya da 32 adet GPU çekirdeği ile özelleştirilebilecek. Yeni işlemci ile aynı zamanda modeller 64 GB’a kadar RAM ile de donatılabilecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın