reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Android spotify

Sürpriz adım: “Netflix, Kenya’da ücretsiz bir paket sunmaya başladı”

Dünyanın en büyük video servislerinden olan Netflix, şaşırtıcı bir adım attı ve Kenya’da ücretsiz bir paket sunmaya başladı.

Biliyorsunuz Netflix’in kullanıcı kitlesi pandemi döneminde evine kapanan milyonlar sayesinde aşırı şekilde arttı. Firma tarihinin en büyük yükselişini görmüştü. Ancak bu durum aşılama çalışmaları sonrasında değişti. Firmanın ikinci çeyrekte sadece ABD ve Kanada merkezli olarak 430 bin abone kaybettiği açıklandı.

İşte bu yüzden firma şu an kullanıcı sayısını yeniden artırmak, kullanıcı kitlesini belirli bir seviyede tutmak ve az gelişmiş ülkelerdeki popülerliğini büyütmek istiyor. Bunun için atılan son adım ise dediğimiz gibi Kenya merkezli ücretsiz paket oldu.

Bu pakette herhangi bir reklam yok. Kişilerin herhangi bir kredi kartı bilgisi vermesi de gerekmiyor. Kenya’da yaşayanların 18 yaş üstünde olduğunu onaylaması ücretsiz pakete erişimi açıyor.

Bu paketin ücretli paketten farkı ise içerik sayısının az olması, sadece Android telefonlarda yer alması ve bölüm indirme yapılamıyor olması.

Firma ücretsiz pakette sadece belirli içerikleri sunuyor ve kişileri platforma çekmeye çalışıyor. Bu paketin ileride bazı diğer ülkelerde de aktif edilme ihtimali bulunuyor.

Daha önce Netflix izlemeyenleri etkilemek adına güzel bir adım atan firma, eski popülerliğinden uzak ancak inanılmaz büyük bir marka değerine sahip ve yerel içerikleriyle milyonlara ulaşmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix en son uzamsal ses desteği ile ses getirmişti

Netflix iPhone ve iPad uygulamalarında artık Spatial Audio yani Uzamsal Ses desteği aktif olarak yer alıyor. Bu destekten yararlanmak için kişilerin Apple imzalı AirPods Pro ya da AirPods Max kablosuz kulaklık sahibi olması gerekiyor. Apple’ın uzamsal ses için resmi açıklaması ise tam olarak şöyle:

“Desteklenen bir şovu veya filmi izlerken AirPods Max (iOS 14.3 veya daha yenisi) ve AirPods Pro, büyüleyici surround ses deneyimi yaratmak için uzamsal sesi kullanır. Uzamsal ses, dinamik kafa izlemeyi içerir. Dinamik kafa izleme ile kafanızı çevirseniz veya iPhone’unuzu hareket ettirseniz bile surround ses kanallarını doğru yerde duyarsınız.”

Bu desteğin özellikle yeni içeriklerde çok güzel bir deneyim getirdiği aktarılıyor. İmkanın yakında herkes için eksiksiz olarak sunulacağı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın