reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music

Apple Music için reklam destekli ücretsiz sürüm gelecek mi?

Apple Music içerisinde rakipler gibi bir reklam destekli ücretsiz paket yer almıyor. Bu durum yakında da değişecek gibi durmuyor.

Apple Music, sadece aylık abonelik satın alınarak kullanılabilen bir servis konumunda yer alıyor. Bazı kişilerin istemesine rağmen Apple, Spotify’da olduğu gibi reklam destekli bir ücretsiz paket getirmiyor. Kısa süre önce bir açıklama yapan Apple Music yetkilisi, bunun gelecekte de değişmeyeceğini vurguluyor. Açıklama yapan isim Elean Segal, “ücretsiz bir paketin sağlıklı bir ekosistemi desteklemek için yeterli gelir üretmeyeceğini ve reklamlı bir paketin Apple’ın gizlilik ile ilgili temel değerlerine aykırı olduğunu” belirtiyor. Apple biliyorsunuz ücretsiz paket yerine kişilere bir deneme süreci sağlıyor. Servis Spotify’dan dünyanın en büyük ikinci çevrimiçi müzik servisi konumunda yer alıyor.

Apple Music bugün gündem olurken, kısa süre önce Spotify HiFi ses getirmişti

Spotify HiFi, açıklandığı kadarıyla yıl sonunda kullanıma çıkıyor. Bu konuda Tidal ve Amazon Music’den sonra sonunda bir adım atan firma, HiFi paketiyle kişilere kayıpsız, yüksek kaliteli müzik keyif sunmaya hazırlanıyor. Uzun zamandır Apple Music tarafıyla beraber gelmesi beklenen ancak gelmeyen HiFi paketi, firmanın açıklamasına göre kişilere “CD kalitesinde kayıpsız müzik” getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunun için çok özel ekipmanlara da gerek bulunmuyor. Yani bu paket ile her zaman dinlediğimiz müzikler çok daha iyi hale gelecek, elbette yüksek kaliteli ürünlerde alınan zevk katlanacak. HiFi paketin henüz ne kadar olacağı bilinmiyor ancak rakamın aşırı uygun olması beklenmiyor. Rakiplerde durum Amazon için aylık 15 dolar, Tidal içinse 20 dolar seviyesinde yer alıyor. Spoitfy’ın bu konuda yani fiyat açısından araya girmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Hareketli yapısıyla dikkat çeken elektrikli araç