reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music 60 milyon

Spotify ile fark kapanıyor; Apple Music’den önemli başarı!

Çevrimiçi müzik dünyasının büyük ismi Apple Music, bugün önemli bir başarıya daha imza attı. Platform hızlı olarak büyümeye devam ediyor.

Çevrimiçi müzik pazarının Spotify ile en büyük ismi konumunda yer alan Apple Music, 27 Haziran itibariyle toplam 60 milyon ücretli aboneye ulaştı. Spotify gibi reklam destekli ücretsiz paketi bulunmayan Music, Apple kullanıcıları arasındaki popülerliğini artırmaya devam ediyor. Birçok kişinin Spotify’ın gerisinde bulduğu ve geçmediği servis, buna karşın hatırı sayılır oranda geniş bir kitleye hitap ediyor. 7 Temmuz 2018 tarihinde 50 milyon ücretli abonesi bulunan platform, özellikle Amerika Birleşik Devletleri içerisinde oldukça öne çıkıyor. Hatta burada Apple Music’in Spotify’i geçtiği söyleniyor. Bu pazarda yaklaşık olarak toplam 60 milyon civarında abonesinin olduğu söylenen pazarın öncü isimleri, biliyorsunuz müzik dinlemeyi hiç olmadığı kadar keyifli hale getiriyor. Bu platformların özellikle “keşif” altyapıları çok kullanışlı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music rakibi Spotify’da durum ne?

Spotify’ın dünya çapındaki “ücretli” abone sayısı kısa süre önce tam 100 milyonu geride bıraktı. Ücretsiz aboneler ile beraber toplam 217 milyon abone sayısına ulaşan platform, gerçekten inanılmaz bir başarıya imza atmış durumda. Yaklaşık olarak 7-8 ay önce ücretli abonesi 87 milyon seviyesinde olan platform, halen Apple Music’in oldukça önünde yer alıyor ancak fark gittikçe kapanıyor.

İlgili Video

Apple’da ilginç uygulama marketi reklamı