reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Popüler müzik servisi Spotify’dan tarihi başarı

Çevrimiçi müzik pazarının lideri konumunda yer alan popüler servis Spotify, bugün çok büyük bir kilometre taşını geride bıraktı.

Çevrimiçi müzik piyasasında şu an temel olarak iki farklı servis yer alıyor. Bunlar Apple Music ve Spotify. Bu iki platform arasında ciddi rekabet devam ederken, pazarın lideri konumunda yer alan Spotify bugün önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. Platformun dünya çapındaki “ücretli” abone sayısı bugün itibariyle tam 100 milyonu geride bıraktı. Ücretsiz aboneler ile beraber toplam 217 milyon abone sayısına ulaşan platform, gerçekten inanılmaz bir başarıya imza atmış durumda. Yaklaşık olarak 6 ay önce ücretli abonesi 87 milyon seviyesinde olan platform, an itibariyle en büyük rakibini de ikiye katlamış gibi görünüyor. Apple Music’in şu an 50 milyondan biraz fazla ücretli abonesi bulunuyor. İnanılmaz büyük bir kullanıcı kitlesi oluşturan servis, biliyorsunuz Türkiye’de de popüler oranda kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify pazardaki liderliği kimseye bırakmayacak

Avrupa merkezli en büyük teknoloji firmalarından birisi halini alan servis, bu popülerliğini hemen her platformda olmasına da borçlu. Genel olarak sunduğu kullanıcı deneyimi oldukça beğenilen Spotify‘ın, bu başarısını hızlı şekilde devam ettirmesi bekleniyor. Hem kendisi kazanan hem de sanatçılara kazandıran platform, birçok yeni ismin kendisini göstermesine de imkan tanıyor. Çevrimiçi müzik servisleri sayesinde artık yeni sanatçılar büyük müzik şirketlerine gitmeden de öne çıkılabiliyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni Instagram özelliği