reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tesla Roadster

Elon Musk, Tesla Roadster menzil değeri hakkında net konuştu

Tesla Roadster menzil için Twitter üzerinden yöneltilen menzil sorusuna çok net cevap veren Musk, beklentileri iyice yükseltmiş durumda.

Advertisement

Tesla markasının piyasaya sürdüğü ilk otomobil olarak bilinen Roadster, yeni jenerasyon girişimiyle birlikte adından tekrar söz ettirmeye hazırlanıyor. Asfalta hazır halde ineceği günün yaklaştığı her geçen adımda daha sıklıkla gündeme gelen otomobille ilgili merak edilen sorular da cevaplanma arifesinde. Konsept versiyonunda 400 km/s maksimum sürat ve 1,9 saniyelik 0-100 gibi değerleriyle ön plana çıkan Tesla Roadster, performans odağının yanında menzil değeriyle de kesinlikle ezber bozacak. Elimizde var olan bilgileri doğrultusunda tek şarjla 1.000 kilometreye kadar menzil sunacağını bildiğimiz araçla ilgili yeni bir açıklama yapan Elon Musk’a göre bizleri daha yüksek bir çıta bekliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha ilerisine hazır mıyız?

Sosyal medyayı aktif kullanan ve pek çok kez kendisine yöneltilen sorulara buradan cevap veren Musk, Roadster’ın menziliyle ilgili detayı da yine bu yolla vermeyi tercih etti. Twitter üzerinden gelen “Daha yüksek bir menzil eğeri görecek miyiz?” sorusunu yanıtlayan Musk; “Menzil 1.000 kilometrenin üzerinde olacak.diyerek çok net ve emin bir ibareye yer verdi. Gerek yapısı gerekse rakamları gereği bir hiper otomobil olarak nitelendirebileceğimiz Roadster’ın, binek amaçlı tasarlanan elektrikli otomobilleri bile geride bırakacak olmasının ezberleri bozacağına hiç şüphe yok.

İlginizi çekebilir

Kapı kolları olmayan Tesla Roadster’a nasıl binilir?