reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filminden büyük Türkiye rekoru

Avengers Endgame filmi geçtiğimiz hafta vizyona girdi ve daha açılışıyla gişede tozu dumana katmayı başardı. Türkiye de bu durumda bir istisna olmadı. Aksine Türkiye sinemalarında da önemli bir rekora imza atıldığı ortaya çıktı.

Öncelikle Avengers Endgame’in uluslararası başarılarını kısaca özetleyelim. Variety sitesinin haberiyle öğrendik ki Endgame gişede açılışı büyük bir rekorla yaptı. Marvel imzası taşıyan bu yapım sadece Amerika sınırları içinde 350 milyon dolar kazandı. Başta Çin olmak üzere diğer ülkelerdeki kazancı  859 milyon dolar olarak açıklandı. Tüm bu rakamlar bir araya gelince film sadece açılışıyla 1.209 milyar dolar gişe hasılatı elde etmiş oluyor. Peki Türkiye’nin bu tablodaki payı ne kadar dersiniz?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Box Office Türkiye tarafından paylaşılan bilgilere bakılırsa 25 Nisan gecesi resmen gösterime başlayan Avengers Endgame için 1,318,031 bilet satışı gerçekleştirdi. Toplamda beş güne ulaşan süreçte filmin Türkiye kazancı 24.059.000 TL ediyor. Bu da ortalama 4.048.526 dolar kazanç elde edildiği anlamına geliyor. Öte yandan filmin Türkiye’de en çok kazandıran işler arasına hızlı bir giriş yaptığını da ifade etmek gerekiyor. Avengers: Endgame Türkiye’nin en çok izlenen yabancı filmi olma konusunda emin adımlarla ilerliyor. Fakat önüne Avatar, Hızlı ve Öfkeli ve Titanic gibi önemli filmler yer alıyor.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame tanıtımı