reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 5G Intel Qualcomm Samsung

Apple’dan gelecek iPhone’lar için önemli hamle

Teknoloji devi Apple, gelecek iPhone modellerini başka firmaların altyapısı ile 5G dünyasına dahil etmeye hazırlanıyor. Ancak firmanın bu konuda başka büyük bir planı  var.

Geçtiğimiz hafta 5G destekli iPhone modellerinin 2019 değil 2020 yılında geleceğini öğrenmiştik. İşte bu konuda Apple ilk modelleri yeni anlaşmaya vardığı Qualcomm ve Samsung imzalı modemler ile destekleyecek. Ancak firma bu konuda Qualcomm’a ya da başka bir üreticiye bağlı olmak istemiyor. Bu yüzden de teknoloji devi uzun süredir “kendi modem birimini geliştiriyor” haberleriyle gündeme geliyor. Söylendiği kadarıyla Apple bu konuda gerçekten çok ciddi düşünüyor. Çünkü kısa süre önce firmanın Intel 5G modem çalışmalarının en önemli isimlerinden Umashankar Thyagarajan‘ı bünyesine kattığı ortaya çıktı. Apple ve Qualcomm’un anlaştığı gün telefonlar için 5G modem pazarından çekildiğini açıklayan işlemci devi Intel‘in, Thyagarajan’ı şubat ayında Apple’a kaptırınca projede büyük sıkıntılar yaşadığı söylenenler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, gelecek iPhone modellerinde tam bağımsızlığa doğru gidiyor

Bu da firma için büyük önem arzediyor. Çünkü firmaların kendi donanımlarını üretmesi, performans ve maliyet konusunda çok büyük artılar getiriyor. Ayrıca modellerin bu tarz özel donanımlar ile fark yaratması da pazar için oldukça önemli görünüyor. Huawei, Samsung ve Apple gibi firmalar pazara donanım çeşitliliği konusunda büyük renk ve fark katıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin en yeni modeli Y3