reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Apple iPhone 14

Apple imzalı ilk 5G modem için iPhone 14 iddiası gündemde

Apple, biliyorsunuz uzun süredir kendi 5G modem birimini geliştiriyor. İşte bu modemler, iPhone 14 serisinde karşımıza çıkabilir.

iPhone 12’leri Qualcomm’un 5G modemi ile donatan Apple, iPhone 13’lerde kendi mmWave 5G modemini kullanacak bilgisi sık sık gündeme gelmişti.

Ancak bu durum son bilgiler ile değişti. Kaynaklara göre Apple, kendi 5G modemini ancak 2023’te kullanmaya başlayacak. Yani 5G modem direk olarak iPhone 14 ailesi ile karşımıza çıkarılacak.

Hatırlarsınız teknoloji devi geçtiğimiz dönemde Intel’in akıllı telefonlar için modem üreten biriminin büyük bölümünü 1 milyar dolara satın almıştı.

Bu hamle sonucunda 2 binden fazla Intel çalışanı ve diğer bölüme bağlı varlıklar Apple’a geçti. İşte bu taraftaki adımlar ve çalışmalar firmaya 5G tarafında da bağımsızlığı getirecek.

Ancak yukarıda da söylediğimiz gibi bunun için 2023’ün beklenmesi gerekecek. Apple bu 5G modemi gelecek iPad modellerinde de kullanacak.

Qualcomm, 2023 sonrasında gerçekten büyük bir müşterisini kaybetmiş olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 14 serisi için başka neler biliyoruz?

Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz ay Apple’ın 2023 yılında iPhone tarafında ekran altı Face ID sistemine geçeceğini iddia etmişti.

Şimdi çentikte yer alan ve Face ID’ye gücünü TrueDepth kamera sisteminin ekran altına alınması, 2023 yılında çentiğin ortadan kalkacağı anlamına geliyor.

2023 modellerinde Apple’ın ilk defa periskop kamera kullanma ihtimali de bulunuyor. Apple, telefonlarında sunduğu zoom konusunda şu an rakiplerinin gerisinde kalıyor.

İlginizi Çekebilir

Google Earth için kısa süre önce büyük güncelleme yapıldı