reklamı kapat

POPÜLER

ethereum

Ethereum için yeni rekor geldi; ciddi artış sürüyor

Bitcoin gibi bir popüler kripto para birimi olan ethereum, artan değeriyle bir rekor daha kırmayı başardı. İşte son durumlar;

Hep söylediğimiz gibi bitcoin’in en uzak ancak yakın takipçisi olan kripto para birimi ethereum, geçtiğimiz hafta 3 bin doları geçerek tüm zamanların en yüksek değerlenmesine ulaşmıştı.

Bugün ise 4.138 dolara kadar çıkış yaşandı ve rekor tazelendi. Son 24 saat içerisinde yüzde 4’ten fazla değer kazanan para birimi, son 1 yıl için en düşük 180 dolar seviyesindeydi. Şu an 1 ethereum neredeyse 33 bin TL ediyor.

Toplam market değeri 475 milyar doları yakalayan ethereum, sahiplerini şu an oldukça sevindiriyor. Bitcoin ise şu an 59 bin dolar seviyesinde geziyor. Bitcoin’in ethereum’a olan farkı gerçekten çok ciddi seviyede.

Ethereum’un hemen altında binance coin yer alıyor. Onun değeri ise 685 dolar seviyelerinde geziyor. Dördüncü sırada ise dogecoin bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ethereum, kurucusunu milyarder yaptı

Yaşanan bu büyük sayılacak artışlar sayesinde ethereum’un kurucularından olan 27 yaşındaki Vitalik Buterin, kısa süre önce dünyanın en genç kripto milyarderi oldu.

Aktarıldığı kadarıyla 333 binden fazla ethereum’u bulunan Buterin, daha önce de söylediğimiz gibi şu an yüksek ihtimalle dünyanın en mutlu kişileri arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın