reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirTag

Apple AirTag üzerine delik açılabileceği kanıtlandı

Apple’ın yakında Türkiye’de de satışa sunulacak takip aksesuarı Apple AirTag, gerçekten istenirse delikli hale getirilebiliyor.

Apple AirTag hakkındaki en ince detaylara daha önce burada yer vermiştik. Bu ürünü bugün bir kez daha gündeme getiren ise üzerine delik açılma durumunun ciddi ciddi netlik kazanmış olması oldu.

AirTag’ın bünyesinde Tile ve Samsung imzalı rakipleri gibi bir anahtar deliği bulunmuyor. Apple bunun yerine kişilere özel kılıflar satıyor.

Kısa süre önce bir kişi modelin üzerine delik delinebildiğini göstermiş ancak bu sağlam bir gösterim olmamıştı.

Bunun netleştiren ise iFixit oldu. Firma, pilin çıkarıldıktan sonra modelin üzerine ince uçlu matkap ile delik delinebildiğini kanıtladı. Bu delik sonrasında Apple AirTag sorunsuz olarak çalışmaya devam etti.

Elbette bu işlem modelin garantisini ve su geçirmezliğini ortadan kaldırıyor. Ancak bu kadar ufak bir cihazda delik için yer bulunmuş olması halen oldukça dikkat çekiyor.

Kimseye bu delik için evde bir deneme yapması önerilmiyor. Ancak hassas bir konumlandırma ile Apple’ın harici aksesuarlarına olan gereksinim ortadan kaldırılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirTag için Türkiye fiyatları şöyle

Modelin tanesi 299 TL. Dörtlü paket içinse 999 TL verilmesi gerekiyor. Ürün maalesef henüz Türkiye’de satın alınamıyor.

Resmi satış tarihi konusunda Apple’dan halen bir tarih de gelmiş değil. Ancak 21 Mayıs için bir beklenti bulunuyor.

İlgili Video