reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirTag

299 TL’lik Apple AirTag üzerine nasıl delik açılacağını görün [Video]

Apple’ın yakın zaman önce Türkiye’de de satışa sunduğu yeni takip aksesuarı Apple AirTag, istenirse delikli hale getirilebiliyor.

Apple AirTag’ın bünyesinde Tile ve Samsung imzalı rakipleri gibi bir anahtar deliği bulunmuyor. Apple bunun yerine kişilere özel kılıflar satıyor.

iFixit, geçtiğimiz hafta pilin çıkarıldıktan sonra modelin üzerine ince uçlu matkap ile delik delinebildiğini kanıtlamıştı. Bu delik sonrasında Apple AirTag sorunsuz olarak çalışmaya devam edebiliyordu.

iFixit bugün bunun yani delik delme sürecinin nasıl yapılacağını gösteren yukarıda izleyebileceğiniz detaylı videoyu yayımladı.

Daha önce de söylediğimiz gibi bu işlem modelin garantisini ve su geçirmezliğini ortadan kaldırıyor. Ancak bu kadar ufak bir cihazda delik için yer bulunmuş olması halen oldukça dikkat çekiyor.

Halen kimseye bu delik için evde bir deneme yapması önerilmiyor. Ancak hassas bir konumlandırma ile Apple’ın harici aksesuarlarına olan gereksinim ortadan kaldırılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirTag için Türkiye fiyatları şöyle

Modelin tanesi 299 TL. Dörtlü paket içinse 999 TL verilmesi gerekiyor. Apple AirTag hakkındaki en ince detaylara burada ulaşabilirsiniz.

AirTag’ın kısa süre önce de pil konusunda bir detayı gündemde ses getirmişti. Modelin pilinin değiştirilebilir olması, çocuklar için büyük bir risk oluşturabilir açıklaması yapıldı.

Yetkililere göre modelin pilini çıkarmak biraz fazla kolay. Bu da çocuklar özelinde hayati riskler oluşturabilir yorumları yapılıyor.

İlgili Video