reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirTag

Apple AirTag için gündem olan çocuk güvenliği endişesi

Apple’ın çok ses getiren takip aksesuarı AirTag için beklenmedik bir konu gündemde yer alıyor. Bunun arkasında çocuk güvenliği yer alıyor.

Apple, biliyorsunuz AirTag‘ı değiştirilebilir pille tasarladı. Modelin içerisinde tam olarak CR2032 pil kullanılıyor. İşte bu pilin çocuklar için büyük bir sorun teşkil edebileceği aktarılıyor.

Hatta bu yüzden Avustralya merkezli bir satış kanalının AirTag‘ları raflardan kaldırdığı dahi belirtiliyor.

Bunun arkasında tam olarak CR2032 pil kullanılması yer almıyor. Söylendiği kadarıyla sorun bu pilin çok kolay şekilde çıkartılabiliyor olması. 

Bu pilleri çocukların yutmasından ve boğularak hayatını kaybetmesinden endişe ediliyor. Avustralya özelinde satıla ürünlerdeki pillere çocukların erişiminin zor olması gerekiyor.

Apple buna dikkat ettiklerini aktarıyor ancak yine de süreç yani pili çıkarmak biraz fazla kolay bulunmuş durumda.

Peki şimdi ne olacak? Apple bu durumdan dolay AirTag üzerinde değişiklik mi yapacak? Bunun cevabı yüzde 99 ihtimalle hayır.

Ancak gerçek bir ölüm olursa AirTag’lerin belirli pazarlardaki satışları durdurulabilir. Bunu elbette zaman gösterecek ancak Apple’ın satışı iptal etmek yerine AirTag’lerde bir tasarım değişikliği yapması çok olası değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirTag kısa süre önce Türkiye’de de sayıta çıktı

Apple, daha önce de söylediğimiz gibi AirTag modelini beklenenden daha çabuk şekilde Türkiye pazarına getirdi. Normalde ürünün mayıs sonunda geleceği düşünülüyordu.

AirTag’in tane fiyatı halen bilmeyenler için 299 TL seviyesinde yer alıyor. Dörtlü paket içinse tam 999 TL verilmesi gerekiyor. Ürün için Apple’dan 2-3 hafta arasında gönderim süresi veriliyor.

Takip aksesuarı AirTag hakkındaki bilinmesi gereken tüm detaylara ise direk olarak buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Video