reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirTag
Apple AirTag
Apple AirTag

Apple AirTag tanıtıldı; işte fiyat dahil bilinmesi gerekenler

Teknoloji devi Apple, çok uzun zamandır beklenen AirTag isimli takip aksesuarını sonunda resmi olarak lanse etti. İşte bilinmesi gerekenler;

AirTag, Apple’ın ürün gamına eklediği en son donanım ürünü oldu. Kişilerin eşyalarını takip etmesi için tasarlanan ürün, yuvarlak bir tasarıma sahip ve birçok aksesuar ile geliyor.

Bu Apple imzalı aksesuarlar (Üçüncü parti firmalar da seçenekler sunacak) ile ürün istenilen her yere (Çanta, valiz vb.) konumlandırılabiliyor.

Ultra Geniş Bant (UWB) desteğiyle U1 çipe sahip iPhone’larla çok hassas konum belirleme ve bildirme yapabilen ürün, eşyaların konumlarını iPhone üzerinden ok işaretleri temelli yönlendirmeler ile gösterebiliyor.

AirTag’ın elbette “Apple Bul” uygulaması üzerinden konum gösterme özelliği de yer alıyor. Bu sayede hem Apple’ın diğer cihazları hem de standart objeler Apple ekosisteminde zahmetsiz şekilde takip edilebiliyor.

Ürün için Apple’ın resmi açıklaması ise tam olarak şöyle:

“AirTag ile eşyalarınızı bulmak çok kolay. Birini anahtarlığınıza takın, diğerini sırt çantanıza atın. Böylece Bul uygulamasıyla eşyalarınızın nerede olduğunu görebilirsiniz. Bu kadar basit. AirTag ile gözünüz arkada kalmaz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirTag için fiyatlar nasıl?

Apple AirTag için satış 30 Nisan tarihinde başlıyor ve fiyat 29 dolar. Dörtlü paket için belirlenen rakam ise 99 dolar olarak açıklanmış durumda.

Ürünün Türkiye fiyat ise 299 TL seviyesinde yer alıyor. 4’lü paket içinse Türkiye’de 999 TL verilmesi gerekiyor. Ürün için tasarlanan birçok resmi aksesuarın Türkiye’ye getirildiğini belirtelim.

IP67 sertifikasına sahip olan takip aksesuarı Apple AirTag, bu açıdan suya dayanıklı. Modelin değiştirilebilir pili (CR2032) ise tam bir yıl boyunca kullanıma getiriyor.

Apple AirTag