reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirTag

Takip aksesuarı Apple AirTag nasıl bulundu? İşte ilk yorumlar

Apple’ın geçtiğimiz gün tanıttığı en önemli ürünlerin başında Apple AirTag yer alıyor. İşte bu ürün için ilk incelemeler gelmeye başladı.

Apple tarafından “Kaybetme alışkanlığınız kayboluyor” mottosuyla lanse edilen AirTag, bilmeyenler için temel olarak Tile çözümleri ya da Samsung Galaxy SmartTag / Galaxy SmartTag Plus benzeri bir takip aksesuarı.

Tüm detaylarına burada ulaşabileceğiniz ürünü temel olarak Apple şöyle tanımlıyor:

“AirTag ile eşyalarınızı bulmak inanılmaz kolay hale geliyor. Birini anahtarlarınıza takın, diğerini sırt çantanıza atın. Ve Bul uygulamasıyla eşyalarınızın nerede olduğunu görün.

Bu kadar basit. Üstelik Bul uygulaması sayesinde Apple aygıtlarınızı da takip edebiliyor, ailenizin ve arkadaşlarınızın nerede olduklarından haberdar olabiliyorsunuz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Takip aksesuarı Apple AirTag için gelen ilk yorumlar oldukça olumlu

Apple’ın inceleme için ürünü gönderdiği kişiler sunulan deneyimi oldukça beğenmiş durumda. Ürün beklendiği gibi iyi çalışıyor.

Ancak bazı eleştiriler de yok değil. Örneğin ürünün bünyesinde bir bağlantı kısmının olmaması pek iyi bulunmuyor. Bu yüzden ekstra ödeme ile kılıf / taşıma haznesi alınması gerekiyor.

Örneğin Samsung Galaxy SmartTag üzerinde ve bazı rakip Tile çözümlerinde yerleşik bir bağlantı noktası bulunuyor.

Ayrıca bazı kişiler AirTag’ı biraz kalın buluyor. Bunu diyenler ürünü cüzdanlarına koymak isteyenler.

Bu kişiler haklı çünkü çoğu kişi cüzdanını da takip etmek istiyor. Ancak mevcut gövde buna çok da izin vermiyor. Özellikle ince yapılı kartlıklarda AirTag kullanılamıyor.

Bu arada AirTag’in “Bul” ağı üzerinden çalışması da çok iyi bulunmuş durumda. Milyonlarca iPhone kullanıcı sürece dahil oluyor ve AirTag’in konumu içerisinde GPS olmamasına rağmen tespit edilebiliyor.

Ayrıca Apple’ın AirTag üzerinden kişilerin gizlice takip edilmesi konusunda aldığı önlemler de faydalı bulunuyor.

Apple AirTag Türkiye’de de satılacak ve fiyatı 299 TL. Dörtlü paket ise tam 999 TL.

Apple AirTag’in resmi tanıtım videosu