reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome

Android için Chrome özelinde fiyat takip özelliği geliyor

Google Chrome için geçtiğimiz günlerde 90. sürüm indirmeye sunulmuştu. Google, ayrıca Android özelinde güzel bir özellik de hazırladı.

Google Chrome, Android tarafında en çok kullanılan tarayıcılar arasında yer alıyor. Oldukça popüler olan tarayıcı, ortaya çıktığı kadarıyla Android için fiyat takip özelliği kazandı.

Şimdilik bu özellik herkes için aktif değil ancak genel dağıtım çok yakında gibi görünüyor. Bu özellik sayesinde açık sekmelerdeki ürünlerin fiyatları takip edilebiliyor.

Burada amaç tam olarak şu. Açtığınız sekmedeki ürünün fiyatı düşerse bildirim alıyorsunuz. Böylelikle de takip ettiğiniz bildirimler hakkında anında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Bu da gerçekten güzel görünüyor. Özelliğin çıktığı zaman Türkiye dahil her yerde aktif edilmesi bekleniyor.

Chrome

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masaüstü için gelen Google Chrome 90 ile de güzel bir özellik gelmişti

Chrome 90 ile de güzel bir paylaşma özelliği bulunmuştu. Masaüstü için bulunan bu özellikle kişiler artık, bir internet sitesindeki fare ile seçtikleri / vurguladıkları metinler üzerinden paylaşım yapabiliyor.

Süreç kısaca hatırlarsak şöyle çalışıyor. Açtığınız internet sayfasındaki bir paragrafı fare ile seçiyorsunuz. Daha sonra bu seçimin üzerine sağ tık yaparak seçtiğimiz bölüm üzerinden bir bağlantı oluşturuyorsunuz.

Bu bağlantıyı gönderdiğiniz kişi, sayfayı açtığı zaman sizin seçtiğiniz kısmı sarı renkte işaretlenmiş olarak görüyor.

Bu da gerçekten birçok kişi için faydalı görünüyor. Bu sayede büyük sayfalardaki spesifik bölümleri göstermek için ekran görüntü alınmasına gerek kalmıyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu