reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome

Chrome için yolda olduğu aktarılan güzel yeni özellikler

Popüler internet tarayıcısı Google Chrome için yeni özellikler gündeme gelmeyi sürdürüyor. İşte bu konuda yeni bulunan detaylar;

Chrome tarayıcı popülerliğini artıyor. Sürekli olarak gelişen sürüme yakında ilk olarak “daha sonra oku” özelliği geliyor. Bu sayede kişiler belirlediklerini internet sayfaları daha sonra oku menüsüne kaydedebiliyor. Bu da gerçekten çok kullanışlı görünüyor ve harici çözümlere olan ihtiyacı bitiriyor. Bu imkanın yakında herkes için aktif edileceği aktarılıyor. Chrome’un Android sürümü ise yakında kayıtlı kredi kartları üzerinden girişleri / otomatik doldurmaları biyometrik giriş (Parmak izi) altyapısıyla birleştiriyor. Bu da tercih edenler için çok daha konforlu bir giriş süreci sunuyor. Ayrıca firmanın güncellediği otomatik giriş altyapısı da yakında kendi penceresiyle kayıtlanan sitelere hızlı giriş imkanı sunacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome için daha önce de şu yenilik ortaya çıktı

Android için Chrome‘a yakında indirme zamanla özelliği gelecek denilmişti. Halen test edilen özellik, kişilerin belirli dosyaları “indirme listesine” alarak istedikleri başka bir zamanda kolayca indirebilmesine imkan tanıyor. Tarayıcıyı adeta efektif bir indirme yöneticisi haline getiren özellik, spesifik olarak “belirlediğim dosyaları WiFi bağlantısı bulduğun zaman indir” temelinde çok faydalı görünüyor. Burada belirli tarih ve saat gibi özelleştirmeler de sunan denilen tarayıcı, Chrome 86’nın Canary sürümünde “chrome://flags page” yolundaki “Enable download later” seçeneğiyle açılarak test edilebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu