reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Android

Microsoft’tan Surface Duo üstünden dikkat çeken Android açıklaması

Microsoft, geçtiğimiz haftalarda düzenlediği Surface etkinliği kapsamında Android işletim sistemli Surface Duo telefon modelini tanıtmıştı.

İşte bu model hakkında konuşan Microsoft’un donanımın ürünlerinden sorumlu isim Panos Panay, Android işletim sisteminin Surface Duo için en iyi işletim sistemi olduğunu aktardı. Windows Mobile işletim sistemiyle geçmiş yıllarda çok kötü bir dönem geçiren firma, açık açık Android’in üstünlüğünü kabul ediyor ve şansını mobil işletim sistemi pazarında bir kez daha denemek istemiyor gibi görünüyor. Bir yazılım devi olarak, Windows işletim sistemiyle hayat bulmuş milyar dolarlık şirket olarak Android’i tercih eden Microsoft, pazarda iOS ve Android dışında yeni bir işletim sisteminin de hayatta kalamayacağını açık şekilde gözler önüne seriyor. Özellikle uygulama ekosistemi göz önüne alındığı zaman yeni bir işletim sistemini kitlelere yaymak günümüzde imkansız görünüyor. Bu konuda Huawei’nin HarmonyOS ile yapacakları çok büyük merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çift ekranlı akıllı telefon Microsoft Surface Duo hemen satışa çıkmayacak

Kısaca hatırlamak adına tek bir katlanabilir ekran yerine iki adet 5,6 inç ekranı bir araya getiren Surface Duo, 360 derece bir menteşe kullanıyor. Yani ekranlar tam tersine katlanabiliyor. İki ekranında aynı anda farklı uygulamaları açabildiği belirtilen telefon, yatay modda bir ekranın sadece klavye olarak kalmasına da imkan tanıyor. Gücünü Snapdragon 855 Plus değil Snapdragon 855 işlemciden alan yani performans konusunda aşırı iddialı olmayan akıllı telefon, söylendiği kadarıyla tasarım gibi donanım tarafında da henüz tam olarak son halini almış değil.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER