reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Surface Duo 2
Microsoft Surface Duo 2

Çift ekranlı Microsoft Surface Duo 2 tanıtıldı; işte tüm detaylar

Android işletim sistemli akıllı telefon modeli Microsoft Surface Duo için yeni sürüm Microsoft Surface Duo 2 resmen tanıtıldı.

İlk sürüm Microsoft Surface Duo, hatırlarsınız ABD’de tam 1.399 dolar seviyesinde satışa çıkmış ve genel olarak hiç dikkat çekmemişti. Yüksek fiyatı nedeniyle eleştirilen ve daha sonra fiyatı 1.199 dolara çekilen telefon, en son ABD merkezli olarak 999 dolara satılmaya başlanmıştı.

Son fiyat indirime rağmen satmayan bu modelden ve eleştirilerden ciddi dersler alan Microsoft, ikinci sürümü bugün karşımıza direkt olarak Microsoft Surface Duo 2 adıyla çıkardı. Çift ekranlı telefon büyük Surface etkinliğinde lanse edildi.

Tasarımsal olarak büyük değişikliklerin olmadığı tek parça değil iki parça ekranlı ve Android işletim sistemli akıllı telefon, teknik olarak bakarsak Snapdragon 888 işlemci üzerine kuruluyor, 5G desteğine sahip, Wi-Fi 6 taşıyor ve NFC desteğini de beraberinde getiriyor.

Bünyesinde tam olarak iki adet 5.8 inç boyutunda 1344×1892 piksel 90 Hz OLED ekran yer alan telefon, 90 Hz’e çıkmasıyla yerini aldığı modelden akıcı bir deneyim sunuyor. Bu ekranı direkt olarak Corning Gorilla Glass cam ile koruyan telefonun ekranında, Surface Slim Pen 2 stylus kalem desteği de bulunuyor.

İlk modelin özellikle kamerası çok eleştiri almıştı. Bu yıl buna özellikle odaklanan Microsoft, yeni modelin arkasına 16 megapiksel F2.2 ultra geniş açı+ 12 megapiksel F1.7  OUS ana geniş kamera + 12 megapiksel F2.4 OIS telefoto kameralarını bir araya getiriyor.

Microsoft Surface Duo 2 modeline ne kadarlık bir pil koyduğunu açıklamayan Microsoft, burada sadece tüm gün yetecek pil ömrü sunduklarını aktarıyor.

Microsoft Surface Duo 2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İki renkte hazırlanan Microsoft Surface Duo 2, çok dikkat çekmeyi başaramadı

Surface Duo 2 modelinin maalesef Türkiye’de resmi olarak satışa sunulması beklenmiyor. Hatta fiyatı 1.499 dolar olan telefonun yurt dışında da her pazara girmeyeceği belirtiliyor. Telefonun göstereceği satış performansı çok merak ediliyor.

İlgili Video