reklamı kapat

POPÜLER

Çift ekranlı Android telefon Microsoft Surface Duo inanılmaz pahalı çıktı

İlk detaylar gündemde; Microsoft Surface Duo 2 de geliyor

Android işletim sistemli akıllı telefon modeli Microsoft Surface Duo için yeni bir sürüm daha gelecek. Microsoft şansını bir kez daha deneyecek.

Microsoft Surface Duo, ABD’de tam 1.399 dolar seviyesinde satışa çıkmış ve genel olarak hiç dikkat çekememişti. Yüksek fiyatı nedeniyle eleştirilen ve daha sonra fiyatı 1.199 dolara çekilen telefon, en son ABD merkezli olarak 999 dolara satılmaya başlanmıştı.

Ancak bu fiyat indirimleri de telefonu sattırmadı. Bu modelden çok ciddi dersler alan Microsoft, ikinci sürüm için de hazırlanıyor.

Kaynaklara göre olası adıyla Surface Duo 2, ilk sürümden farklı olarak arkasında da bir kamera sistemi barındıracak. Bu sefer kamera konusunda çok iyi olması beklenen telefon, gövde yapısını ise temel seviyede koruyacak.

Yani yine yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi çift ekranlı bir yapı bizleri karşılayacak. Gücünü yüksek ihtimalle Snapdragon 888 ya da 888 Plus / 888 Pro işlemciden alacak telefon, yıl sonunda satışa sunulacak.

5G ve NFC desteklerini de beraberinde getirecek bilgisi verilen Microsoft Surface Duo 2, yüksek ihtimalle çerçevelerini inceletecek ve kutusundan Android 11 ile çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Surface Duo için teknik detaylar çok iddialı değildi

Tek bir katlanabilir ekran yerine iki adet 5,6 inç ekranı bir araya getiren model, Samsung Galaxy Fold ya da Huawei Mate X gibi etkileyici görünmüyordu. ABD yanında Avrupa pazarında da şansını deneyen telefon, görebileceğiniz üzere 360 derece bir menteşe kullanıyor.

Adeta çok ufak bir dizüstü gibi hazırlanan model, Windows 10X’i andıran bir temaya sahip Android işletim sistemi üstüne kuruluyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan akıllı telefon, 2020’nin hayal kırıklıkları arasında yer almıştı.

İlgili Video