reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Microsoft Surface Duo

Android’li telefon Microsoft Surface Duo nasıl bir deneyim sunacak?

Android işletim sistemli akıllı telefon modeli Microsoft Surface Duo hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Bu gelişme ile deneyim de ortaya çıktı.

Advertisement

En son güncel amiral gemileri kadar iddialı bir kamera performansıyla yolda olduğu aktarılan Android işletim sistemli akıllı telefon Microsoft Surface Duo için firmadan yazılım tarafından önemli bir adım geldi. Uygulama geliştiricilerin çiftli ekrana geçişini kolaylaştırmak adına bir SDK ve emülatör yayımlayan Microsoft, bu sayede cihazın kendisine has kullanım yapısını da gözler önüne serdi. Direkt olarak aşağıdaki videoda görebileceğiniz üzere arayüzü henüz tam olarak bitmeyen Duo, iki ekranı bir ekran gibi kullanabiliyor, iki farklı uygulamayı yan yana çalıştırabiliyor ya da bir uygulama içinde iki pencereli çalışma sunabiliyor. Katlanabilir telefonlardan daha sağlam bir tasarımla 2020 sonuna doğru satışa çıkacak telefon, oldukça kullanışlı olacak izlenimi yaratıyor. Kişiler artık büyük ekranları daha taşınabilir formda elde etmek istiyor. Bu bağlamda Microsoft Surface Duo benzeri gövde tasarımı, katlanabilir telefonlardan daha mantıklı diyenler bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Surface Duo hakkında bilinenler şöyle

Kısaca hatırlamak adına tek bir katlanabilir ekran yerine iki adet 5,6 inç ekranı bir araya getiren Surface Duo, 360 derece bir menteşe kullanıyor. Yani ekranlar tam tersine katlanabiliyor. Kullanım deneyimiyle pazara yeni bir yaklaşım getirecek telefon, yatay modda bir ekranın sadece klavye olarak kullanılmasına da imkan tanıyor. Gücünü Snapdragon 865 değil Snapdragon 855 işlemciden alan yani performans konusunda aşırı iddialı olmayan akıllı telefon, henüz tasarım ve donanım tarafında son halini almış değil. Yani ciddi değişikliklerin olma ihtimali bulunuyor.

İlgili Video