reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Surface Duo

Çift ekranlı Microsoft Surface Duo ve sunacağı deneyimi gösteren video [İzle]

Android işletim sistemli akıllı telefon modeli Microsoft Surface Duo için önemli bir video yayımlandı. Bu videoda cihazın sunacağı deneyim gösteriliyor.

Microsoft Surface Duo, biliyorsunuz halen aktif olarak geliştirme aşamasında yer alıyor. İki parça ekran kullanmasıyla normal katlanabilir telefonlardan daha sağlam bir tasarımla 2020 sonunda satışa çıkacağı bilinen telefon, en son stylus kalem desteğine de sahip olacak haberiyle gündeme gelmişti. Burada firmanın dizüstülerinde kullandığı Surface Pen ile tam uyumlu olarak görev yapabilecek açıklaması yapılan çift ekranlı telefon, bu açıdan birçok kişiyi memnun edecek denilmişti. Şimdi ise yukarıda izleyebileceğiniz videoda telefon için hazırlan emülatör üzerinden sunacağı deneyim gözler önüne serildi. Emülatör olmasına rağmen akıcı şekilde çalıştığı görülen Android temelli arayüz, sektörde benzersiz bir deneyim sunacak izlenimi oluşturuyor ve bunu seven çok olacaktır deniyor. Bir ihtimalle Türkiye satış ihtimali de olan cihaz, Android tarafına gerçekten farklı bir bakış açısı getirmeye hazırlanıyor. Windows Phone ile başarısız olan Microsoft, Surface Duo ile Android tarafında artık başarılı olmak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Surface Duo için teknik detaylar şöyle

Baktığımız zaman iki adet 1800×1350 piksel 5,6 inç AMOLED 401PPI ekrana sahip olan Surface Duo, gücünü hemen hemen kesinleştiği üzere güncel Snapdragon 865 değil Snapdragon 855 işlemciden alıyor. 6 GB RAM ve 64 GB ya da 256 GB dahili depolama seçenekleri sunulacak 5G desteği taşımayan telefon, söylendiği kadarıyla 3.460 mAh gibi ufak bir pille yolda bulunuyor. Bağlantı tarafında USB-C kullanılan cihaz, sadece tek bir 11 megapiksel kamera ile donatılacak deniyor. Katlanabilir yapı nedeniyle bu kamera selfie için de kullanılacak.

İlgili Video