reklamı kapat

POPÜLER

iste-bu-surpriz-oldu-karsinizda-cift-ekranli-akilli-telefon-microsoft-surface-duo
Microsoft Surface Duo akıllı telefon
Microsoft Surface Duo akıllı telefon
Microsoft Surface Duo akıllı telefon
iste-bu-surpriz-oldu-karsinizda-cift-ekranli-akilli-telefon-microsoft-surface-duo

İşte bu sürpriz oldu; karşınızda çift ekranlı Android akıllı telefon Microsoft Surface Duo

Microsoft, Surface etkinliği kapsamında çift ekranlı akıllı telefon modeli Surface Duo’yu tanıttı. Android işletim sistemli Surface Duo ilginç görünüyor.

İki adet 9 inç ekranı bir araya getiren tablet / dizüstü kırması Surface Neo sonrasında tanıtılan Surface Duo, tam da hayallerimizdeki Microsoft akıllı telefon modeli olmadı. Çünkü tek bir katlanabilir ekran yerine iki adet 5,6 inç ekranı bir araya getiren model, Samsung Galaxy Fold ya da Huawei Mate X gibi etkileyici görünmüyor. Henüz prototip aşamasında olduğu aktarılan model, 360 derece bir menteşe kullanıyor. Yani ekranlar tam tersine katlanabiliyor. Çünkü modelin dışında bir ekran yer almıyor. İki ekranında aynı anda farklı uygulamaları açabildiği belirtilen telefon, yatay modda bir ekranın sadece klavye olarak kalmasına da imkan tanıyor. Adeta çok ufak bir dizüstü gibi hazırlanan model, Windows 10X’i andıran bir temaya sahip Android işletim sistemi üstüne kuruluyor. Gücünün Snapdragon 855 Plus değil Snapdragon 855 işlemciden alan yani performans konusunda aşırı iddialı olmayan akıllı telefon, söylendiği kadarıyla tasarım gibi donanım tarafında da henüz tam olarak son halini almış değil. Yani şu an kötü görünen kalın çerçeveli tasarımın ve diğer donanımların değişme ihtimali bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çift ekranlı akıllı telefon Microsoft Surface Duo öne çıkabilecek bir cihaz değil

Şu an gösterilen yapıda bu açıkça görünüyor. Henüz fiyatı belli olmayan akıllı telefon modeli Duo, yapılan açıklamaya göre 2020’de raflardaki yerini alıyor.