reklamı kapat

POPÜLER

Çift ekranlı Android telefon Microsoft Surface Duo inanılmaz pahalı çıktı

Unutulan çift ekranlı Microsoft Surface Duo Avrupa’ya geliyor

Android işletim sistemli akıllı telefon modeli Microsoft Surface Duo, şansını bu sefer Avrupa pazarında deneyecek.

Microsoft Surface Duo, ilk olarak ABD’de tam 1.399 dolar seviyesinde satışa çıkmıştı. Yüksek fiyatı nedeniyle eleştirilen ve daha sonra fiyatı 1.199 dolara çekilen telefon, şimdi ABD merkezli olarak 999 dolara satılmaya başlandı. Ayrıca model yukarıda da dediğimiz gibi Avrupa pazarına da giriş yapıyor. Yazılımsal olarak çok da desteklenmeyen çift ekranlı model, önümüzdeki hafta İngiltere, Almanya ve Fransa‘da da satışa çıkıyor. Modelin aynı zamanda Kanada‘da da satılacağı aktarılıyor. Hatırlamak adına iki parça ekran kullanmasıyla normal katlanabilir telefonlardan daha sağlam bir tasarıma sahip olan telefon, Google’ın büyük desteğine rağmen pazarda hiç ama hiç öne çıkamıyor. Burada birçok sebep bulunuyor. En büyük sebep ise fiyata oranla düşük kalan donanımlar oluyor.

Microsoft Surface Duo için detaylar şöyle

Tek bir katlanabilir ekran yerine iki adet 5,6 inç ekranı bir araya getiren model, Samsung Galaxy Fold ya da Huawei Mate X gibi etkileyici görünmüyor. Avrupa pazarında da şansını deneyecek model, 360 derece bir menteşe kullanıyor. Yani ekranlar tam tersine katlanabiliyor. Çünkü modelin dışında bir ekran yer almıyor. İki ekranında aynı anda farklı uygulamaları açabilen telefon, yatay modda bir ekranın sadece klavye olarak kalmasına da imkan tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adeta çok ufak bir dizüstü gibi hazırlanan model, Windows 10X’i andıran bir temaya sahip Android işletim sistemi üstüne kuruluyor. Gücünün Snapdragon 855 işlemciden alan yani performans konusunda aşırı iddialı olmayan akıllı telefon, 2020’nin hayal kırıklıkları arasında bulunuyor.

İlgili Video