reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

DualSense playstation 5

PlayStation 5 oyun kumandası DualSense sorunu davaya dönebilir

PlayStation 5 için hazırlanan ve genel olarak çok beğenilen yeni nesil oyun kumandası DualSense için önemli bir gelişme gündemde yer alıyor.

Advertisement

PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense, tasarımı ve donanımsal özellikleriyle konsolun gerçekten en önemli detayları arasında yer alıyor. Bu açıdan çok merak edilen oyun kumandası, özellikle adaptif tetikleriyle oyuncuları kendisine hayran bırakıyor. Deneme şansı elde edenlerin (Stok halen çok sınırlı) inanılmaz etkileyici bulduğu tetikler, biliyorsunuz etkili bir direnç sistemine sahip. İşte bu direnç tam olarak arkaya konulan motor ve dişli ile oluşturuluyor. Oyun firmaları buradaki gücü istedikleri gibi değiştirebiliyor. Ancak bu motorlu altyapı bazı sorunlar doğuruyor. Aynı zamanda DualSense içerisinde istenmeyen yani kendi kendine komut verme sorunu da bulunuyor. İşte bu son sorun için Sony’ye karşı yasal bir adım gelecek gibi görünüyor. Bu yasal adımın arkasında da Nintendo’yu Joy-Con sorunları için dava eden Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith LLP yer alıyor. Şimdilik firma PlayStation 5 sahiplerinden bu sorun hakkında geri dönüş alıyor. Eğer süreç gerçekten bir davaya dönüşürse nasıl sonuçlanacak büyük merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 oyun kumandası DualSense için başka neler biliniyor?

DualSense, görebileceğiniz üzere oldukça ergonomik bir yapıya sahip. Yerleşik olarak mikrofona sahip olan ve bu sayede oyun içi görüşmeyi kolaylaştıran oyun kumandası, USB-C üstünden rahatlıkla şarj edebiliyor. Daha önce aktarıldığı kadarıyla bu yeni oyun kumandası PS4’ün oyun kumandasından çok daha iyi geri bildirimler sunabiliyor. Yeni kolda en ufak detayların dahi titreşim üstünden hissedilebileceği söyleniyor.

PS5’in resmi tanıtım videosu