reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 DualSense

PlayStation 5 oyun kumandası DualSense’i gösteren video [İzle]

Ses getiren yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için hazırlanan yeni nesil oyun kumandası DualSense için kısa bir video geldi.

PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense, konsolun önemli detayları arasında yer alıyor. Bu açıdan çok merak edilen oyun kumandası, yukarıda göreceğiniz kısa videoda canlı olarak kendisini gösteriyor. Bu videoda DualSense’nin boyutu ve elde duruşu açık şekilde görünüyor. Dualshock 4’ten çok daha konforlu görünen model, yukarıdaki videoyu yayımlayan kanal tarafından çok yakında daha detaylı olarak incelenecek de deniyor. Kontrolcüsünün tamamen siyah versiyonu da konsolla beraber 2021’in başında raflara çıkacak bilgisi de son dönemde gündemde yer alıyor.

Güncelleme: Beklenen tam video geldi:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 oyun kumandası DualSense için neler biliniyor

Beyaz bir renkte karşımıza çıkan ve bu açıdan konsolun da beyaz renkte geleceğini akıllara getiren yeni nesil oyun kumandası DualSense, görebileceğiniz üzere oldukça ergonomik bir yapıya sahip. Yerleşik olarak mikrofona sahip olan ve bu sayede oyun içi görüşmeyi kolaylaştıracak denilen oyun kumandası, USB-C üstünden rahatlıkla şarj edebiliyor. Daha önce aktarıldığı kadarıyla bu yeni oyun kumandası PS4’ün oyun kumandasından çok daha iyi geri bildirimler sunabiliyor. Yeni kolda en ufak detayların dahi titreşim üstünden hissedilebileceği söyleniyor. Bir kaynağa göre oyun kumandasının yurt dışı satış fiyatı 59 dolar seviyesinde olacak ve DualSense 20 Kasım tarihinde “ayrı olarak” elde edilebilir olacak.

PS5’in resmi tanıtım videosu