reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 DualSense

PlayStation 5 oyun kumandası DualSense ne kadar büyük? İşte cevabı

Ses getiren yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için hazırlanan yeni nesil oyun kumandası DualSense, beklenenden daha büyük olacak gibi görünüyor.

PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense, hemen aşağıda görebileceğiniz fotoğraf “sahte değilse” kesinlikle ufak bir oyun kumandası olmayacak. DualShock 4’e nazaran hatırı sayılır oranda daha büyük duran yeni nesil oyun kumandası, özellikle aşağıya doğru uzayan bir gövde tasarımına sahip. Bu açıdan bazı kişilerin ve özellikle de çocukların elinde konfor sorunu yaratabilme ihtimali doğuran DualSense, dediğimiz gibi eğer sahte değilse ilk defa elde görüntüleniyor ve bu fotoğraf üzerinden ciddi tartışmalar başlatıyor. Boyutu ve taşıdığı gelişmiş teknolojiler üzerinden ağır olacağı da düşünülen DualSense, yine de birçok kişiyi DualShock 4’e oranla daha mutlu edecek izlenimi oluşturuyor. Özellikle büyük ele sahip kişilerin yeni oyun kumandası ile çok rahat edeceği açık şekilde görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 oyun kumandası DualSense merak ediliyor

Beyaz bir renkte karşımıza çıkan ve bu açıdan konsolun da beyaz renkte geleceğini akıllara getiren yeni nesil oyun kumandası DualSense, görebileceğiniz üzere oldukça ergonomik bir yapıya sahip. Yerleşik olarak mikrofona sahip olan ve bu sayede oyun içi görüşmeyi kolaylaştıracak denilen oyun kumandası, USB-C üstünden rahatlıkla şarj edebiliyor. Daha önce aktarıldığı kadarıyla bu yeni oyun kumandası PS4’ün oyun kumandasından çok daha iyi geri bildirimler sunabiliyor. Yeni kolda en ufak detayların dahi titreşim üstünden hissedilebileceği söyleniyor. Peki bu yeni nesil oyun kumandası kaça satılacak? Bir kaynağa göre oyun kumandasının yurt dışı satış fiyatı 59 dolar seviyesinde olacak ve DualSense 20 Kasım tarihinde “ayrı olarak” elde edilebilir olacak.

PS5’in resmi tanıtım videosu