reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 DualSense

PlayStation 5 kumandası DualSense için netleşen Android ve PC detayı

Ses getiren yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için hazırlanan yeni nesil oyun kumandası DualSense için önemli bir detay netlik kazandı.

PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense, tasarımı ve donanımsal özellikleriyle konsolun gerçekten en önemli detayları arasında yer alıyor. Bu açıdan çok merak edilen oyun kumandası, şu an yurt dışında inceleme için birçok kişinin elinde bulunuyor. İşte buradan öğrenildiği kadarıyla kontrolcü hiçbir ekstra işleme olmadan Android cihazlar ve PC’ler ile uyumlu olarak kullanılabiliyor. Bu da birçok kişi için çok güzel bir detay olarak dikkat çekiyor. Biliyorsunuz Xbox kontrolcüsü de bu desteği aktif olarak veriyor. Bu arada PlayStation 5 incelemelerinin çok yakıda çıkacağını belirtelim. Sony özellikle ABD merkezli olarak geniş bir inceleme örneğin dağıtımı yapmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 oyun kumandası DualSense için neler biliniyor

Beyaz bir renkte karşımıza çıkan ve bu açıdan konsolun da beyaz renkte geleceğini akıllara getiren yeni nesil oyun kumandası DualSense, görebileceğiniz üzere oldukça ergonomik bir yapıya sahip. Yerleşik olarak mikrofona sahip olan ve bu sayede oyun içi görüşmeyi kolaylaştıracak denilen oyun kumandası, USB-C üstünden rahatlıkla şarj edebiliyor. Daha önce aktarıldığı kadarıyla bu yeni oyun kumandası PS4’ün oyun kumandasından çok daha iyi geri bildirimler sunabiliyor. Yeni kolda en ufak detayların dahi titreşim üstünden hissedilebileceği söyleniyor.

PS5’in resmi tanıtım videosu